Spalarnia wygaszona

Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska 20 marca br. wydał decyzję wstrzymującą działalność w zakresie termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych, prowadzoną przez firmę Eko-Top w Bielsku-Białej. Decyzja jest pokłosiem nieprawidłowości wykrytych w związku z funkcjonowaniem spalarni odpadów przy bielskim szpitalu.
zmniejszone 
Warto przypomnieć, iż kontrole przeprowadzone w spalarni potwierdziły złamanie przez ten podmiot zasady bliskości, gdyż trafiające do spalarni odpady pochodziły spoza woj. śląskiego – głównie z opolskiego i małopolskiego.
 
W związku z faktem, iż decyzja WIOŚ-u została wydana z rygorem natychmiastowej wykonalności, inspektorzy już dzień później (21.03) przeprowadzili wizję potwierdzającą wygaszenie instalacji. Podobna kontrola odbyła się wczoraj (24.03). W obu przypadkach nie stwierdzono pracy instalacji.
 

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

Partner portalu

reklama

 

Artykuły i aktualności