Spalarnia odpadów

Spalarnia odpadów dostępna dla zwiedzających

Szczeciński Zakład Unieszkodliwiania Odpadów (ZUO) zaprasza do zwiedzania EcoGeneratora.

Jak informuje ZUO, szczecińska spalarnia odpadów jest już gotowa, przetwarza odpady i produkuje energię.

Spalarnia odpadów – ZUO przyjmuje zapisy zainteresowanych

Od ubiegłego tygodnia spółka przyjmuje zapisy na zwiedzanie instalacji, a pierwsza grupa będzie mogła zwiedzić obiekt pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca br.

Szczecińska spalarnia nie tylko unieszkodliwia odpady i produkuje energię, ale stanowi także centrum edukacyjne poświęcone ochronie środowiska – informuje ZUO. Na terenie EcoGeneratora wytyczona została ścieżka edukacyjna, dzięki której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z przebiegiem procesu przekształcania odpadów w energię, a także dowiedzieć się, jakie znaczenie dla ochrony środowiska i nowoczesnej gospodarki odpadami mają spalarnie odpadów komunalnych.

Szczeciński ZUO informuje, że choć wizyty grup, przede wszystkim uczniów i studentów, przyjmowane będą od 21 marca br., to już teraz można rezerwować terminy.

Grupy, w wieku od 1 klasy szkoły podstawowej, powinny liczyć do 25 osób. Wizyty będą organizowane we wtorki, środy i czwartki o godz. 9 i 11. Należy je wcześniej zgłosić na adres email: wizyty@ecogenerator.eu.

Przy tej okazji ZUO chwali się, że jeszcze przed uruchomieniem spalarni ekipa EcoGeneratora przeprowadziła 220 lekcji w kilkudziesięciu przedszkolach i szkołach województwa zachodniopomorskiego. Tematem zajęć była gospodarka odpadami w kontekście ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem roli spalarni odpadów komunalnych.

Oprócz zajęć lekcyjnych przeprowadzone zostały również konkursy i akcje społeczne. Przygotowane zostały również materiały dydaktyczne (scenariusze dla nauczycieli, książeczki dydaktyczne dla dzieci i foldery dla uczniów). Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych gier, zabaw i warsztatów.

Scenariusze zajęć są dostępne bezpłatnie na stronie www.ecogenerator.eu w zakładce „Jestem eco, program dla szkół i przedszkoli”.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ZUO

fot. ZUO

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

reklama