Spalanie odpadów

Spalanie odpadów – ruszają kontrole

Straż Miejska Miasta Poznania (SMMP) informuje, że przyjmuje pierwsze zgłoszenia o spalaniu odpadów, rozpoczęła też kompleksowe kontrole na terenie osiedli mieszkalnych.

Wraz z nadejściem jesieni dyżurni poznańskiej straży miejskiej przyjmują pierwsze zgłoszenia o spalaniu odpadów w domowych piecach. Strażnicy przeprowadzili już też szereg działań interwencyjnych.

Spalanie odpadów pod lupą strażników miejskich

Miedzy innymi na terenie poznańskiej dzielnicy Podolany, municypalni ujawnili kolejne palenisko wykonane z metalowej beczki, w którym właściciel zakładu „utylizował” plastikowe odpady. Coraz częściej strażnicy mają do czynienia ze spalaniem starych mebli. Płyty wiórowe, laminaty i inne tworzywa drzewne pokryte lakierami coraz powszechniej używane są jako opał – stwierdzają municypalni. Co podkreślają strażnicy, to fakt, że w większości interwencji mieszkańcy spalający meble sądzili, że do pieca wkładali drewno i nie mieli pojęcia o szkodliwości swoich czynów. Z takimi przypadkami strażnicy mają do czynienia na obszarze całego miasta, a w szczególności na terenie osiedli o zabudowie jednorodzinnej.

Stąd to właśnie w tych rejonach miasta strażnicy przeprowadzą kontrole wszystkich nieruchomości. W ramach inspekcji strażnicy sprawdzać będą nie tylko czym ogrzewane są poszczególne budynki, ale także czy odpady komunalne gromadzone są w prawidłowy sposób.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SMMP

fot. SMMP

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

reklama

partner medialny