Spalanie odpadów

Spalanie odpadów pod lupą municypalnych

Straż Miejska (SM) w Bydgoszczy poinformowała o kolejnym ujawnionym przypadku spalania odpadów. W minioną sobotę, 5 stycznia br. ok. godz. 8:25, patrol Straży Miejskiej udał się na jedną z posesji na bydgoskim Czyżkówku, gdzie według zgłaszającego miało dojść do wypalania kabli.

Na miejscu strażnicy zastali dwóch mężczyzn, którzy stali przy rozpalonym ognisku, w którym znajdowały się elementy starych okien i mebli oraz kable energetyczne w otulinie z tworzywa sztucznego.

Jak informuje bydgoska SM, w trakcie interwencji jeden z mężczyzn przyznał się, że to on rozpalił ognisko i wrzucił do niego odpady. W związku z popełnionym wykroczeniem, sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Jednocześnie na polecenie strażników ugasił ognisko.

Spalanie odpadów – sprawcy ukarani

Działania przeciw spalaniu odpadów nieustannie podejmują także municypalni z Warszawy. Jak podaje SM m.st. Warszawy, przedświąteczne kontrole pod kątem ujawniania spalania odpadów zakończyły się kolejnymi karami.

Spalanie odpadów

Funkcjonariusze z Referatu ds. Kontroli Środowiska stołecznej straży ujawnili nieprawidłowości związane ze spalaniem odpadów w rejonie ul. Stoczniowców na Gocławiu. W trakcie interwencji okazało się, że właściciele pięciu posesji palili płytami meblowymi oraz drewnem malowanym i impregnowanym chemicznie. Sprawcy zostali ukarani.

Ponadto w dwóch przypadkach ujawniono nieprawidłowe magazynowanie odpadów, za co strażnicy również wyciągnęli sankcje w postaci mandatów karnych. Wydano polecenia uprzątnięcia terenu posesji z zalegających odpadów meblowych przygotowanych do spalenia.

Na podstawie strazmiejska.bydgoszcz.pl i www.strazmiejska.waw.pl

fot. SM w Bydgoszczy i SM Warszawy

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny