spalanie odpadów

Z wynikami analizy popiołu do sądu

Bydgoscy strażnicy miejscy każdego dnia dokonują kontroli palenisk domowych pod kątem spalania odpadów – informuje Straż Miejska w Bydgoszczy (SM).

Jak podaje SM, tylko w grudniu 2018 r. bydgoscy municypalni przeprowadzili 192 takie kontrole. W 23 przypadkach strażnicy miejscy potwierdzili spalanie odpadów. W efekcie podjętych inspekcji wszyscy sprawcy wykroczeń polegających na spalaniu odpadów zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 3750 zł.

Spalał odpady i się nie przyznał – sprawa trafi do sądu

Dodatkowo ostatniego dnia ubiegłego roku do Straży Miejskiej dotarła ekspertyza z badania próbki popiołu, pobranej wcześniej podczas kontroli pieca jednego z domów. Analizę przeprowadziło Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze. Wykazała ona ponad wszelką wątpliwość, że w piecu, z którego przez strażników miejskich została pobrana próbka, doszło do spalania odpadów. W próbce tej znalazły się m.in. gwoździe, śruby typowe dla mebli oraz fragment blachy i przetopiony cynk.

Bydgoska Straż Miejska zaznacza, że w trakcie kontroli właściciel posesji zaprzeczał, by spalał w swoim piecu jakiekolwiek odpady. Ekspertyza z badania laboratoryjnego próbki popiołu zostanie załączona do wniosku do sądu, jaki SM skieruje wobec właściciela nieruchomości.

Na podstawie strazmiejska.bydgoszcz.pl

fot. SM w Bydgoszczy

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny