Spalał zużyty olej
btrhdr

Spalał zużyty olej silnikowy

W środę 15 listopada br. podczas interwencji na jednej z ulic na bydgoskim Miedzyniu strażnicy miejscy zauważyli duże zadymienie. Pochodziło ono z komina pobliskiego warsztatu, w którym spalany był zużyty olej silnikowy.

Spalał zużyty olej silnikowy – został ukarany

Jak podała Straż Miejska w Bydgoszczy (SM), w trakcie przeprowadzonej kontroli municypalni stwierdzili uruchomiony piec olejowy. Właściciel warsztatu spalał w tym piecu zużyty olej silnikowy. Według właściciela, tego dnia piec był uruchomiony pierwszy raz w tym sezonie grzewczym. Olej do pieca był transportowany wężem z beczki o pojemności 180 litrów, która w momencie kontroli była pełna.

W związku z popełnionym wykroczeniem, sprawca został ukarany najwyższym mandatem, jaki w tym przypadku przewidują przepisy, opiewającym na 500 zł. Po zakończeniu interwencji piec został wyłączony. Ponadto strażnicy poinformowali właściciela warsztatu, jakie mogą być dalsze konsekwencje spalania niedozwolonej substancji. Municypalni wskazali także, jaki rodzaj paliwa jest dopuszczony do spalania w tym piecu.

Na podstawie strazmiejska.bydgoszcz.pl

fot. SM w Bydgoszczy

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

partner merytoryczny

reklama

Partner Portalu