Sortownie odpadów

Sortownie odpadów w obliczu wyzwania

Do 2025 r. 55% odpadów ma być przygotowanych do ponownego użycia i recyklingu, a do roku 2030 celem jest już pułap 60%.

Dlatego warto zdać sobie sprawę, że bez nowoczesnych obiektów służących zagospodarowaniu odpadów, zwłaszcza sortowni, spełnienie wymogów przyjętych w tym obszarze prze Polskę nie będzie możliwe – zwraca uwagę firma Ekorum.

Sortownie odpadów – konferencja we Wrocławiu

Od lat polski system gospodarki odpadami przechodzi zmiany, których celem jest dostosowanie go do coraz bardziej restrykcyjnych w tym zakresie przepisów krajowych i unijnych, nakierowanych na uzyskanie określonych poziomów odzysku i recyklingu odpadów. Tymczasem Komisja Europejska podnosi jeszcze wyżej poprzeczkę w tym zakresie, poprzez przyjęcie pakietu dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym, tzw. circular economy package.

sortownie odpadów

Idea wzniosła, dobra, jednak dla wszystkich graczy odpadowego rynku stanowi już dziś poważne wyzwanie organizacyjne, technologiczne i społeczne. Czy Polska jest w stanie temu sprostać? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwali uczestnicy 4. Ogólnopolskiej Konferencji „Sortownie Odpadów”, która odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2018 r. we Wrocławiu.

Organizator – firma Ekorum – zwraca uwagę, że oprócz merytorycznych wykładów zaplanowany został panel dyskusyjny z udziałem recyklerów. Dopełnieniem spotkania będzie natomiast wizytacja Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa.

Konferencja we Wrocławiu to również dodatkowe atrakcje – na fanów piłki nożnej (i nie tylko) czeka wspólne oglądanie meczu Polska – Senegal oraz kolacja na statku. Więcej informacji na stronie firmy Ekorum.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekorum

fot. sozosfera.pl

partner portalu

reklama

reklama

reklama