śmieciarki na gaz

Śmieciarki na gaz dla Kom-Eko

Lubelska spółka Kom-Eko zakupiła siedem nowych i proekologicznych pojazdów do odbioru odpadów komunalnych. Pojazdy będą wykorzystywane do obierania odpadów z Lublina oraz okolic.

Zakupione pojazdy marki SCANIA P340 są napędzane gazem CNG, dzięki temu są cichsze oraz znacznie ograniczają emisję spalin do atmosfery.

Kom-Eko z Lublina kupiło śmieciarki na gaz CNG

Jako lokalna firma czujemy się w obowiązku, aby dbać o nasze wspólne otoczenie. W tym celu podejmujemy liczne inwestycje, które mają na celu podnieść komfort życia wszystkich mieszkańców Lublina i okolic. Nowe pojazdy są dużo bardziej przyjazne dla środowiska i doskonale wpisują się w naszą proekologiczną strategię – podkreśla Ireneusz Zimoch, wiceprezes Kom-Eko.

Kom-Eko zaznacza, że ładowność i pojemność nowych pojazdów jest taka sama, jak tradycyjnych śmieciarek. Jednak w porównaniu z nimi nowe pojazdy pracują znacznie ciszej. Ma to istotne znaczenie podczas pracy w terenie miejskim, w godzinach porannych i nocnych. Nowe śmieciarki posiadają trzyosiowe podwozie, dzięki czemu są zwrotne i doskonale sprawdzają się w wąskich miejskich ulicach – dodaje firma zajmująca się gospodarką odpadami.

Pierwsze dwa auta z napędem gazowym zakupiliśmy w końcu ubiegłego roku. W tym momencie mamy łącznie siedem tego typu pojazdów. Inwestycja ta wnosi niewątpliwie pozytywne efekty ekologiczne oraz jest zgodna z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, za wcześnie natomiast jest oceniać efekty ekonomiczne tej inwestycji ze względu na zbyt krótki okres eksploatacji – dodaje Ireneusz Zimoch.

Nowe pojazdy mają wyjechać na ulice Lublina w połowie kwietnia.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Kom-Eko

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny