Śmieciarka z napędem na CNG

Śmieciarka z napędem na CNG w Zielonej Górze

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze (ZGK) pochwalił się nowym nabytkiem, którym jest mała śmieciarka z napędem na CNG, czyli sprężony gaz ziemny.

Śmieciarka z napędem na CNG – element dostosowania do ustawy o elektromobilności

Śmieciarka z napędem na CNG

Powoli dostosowujemy naszą flotę do wymogów ustawy o elektormobilności. Mamy już dwa elektryczne meleksy, które sprawdzają się w dziale zagospodarowania odpadów oraz w parku w Zatoniu. Czas jednak na „poważniejsze” zakupy. Miniśmieciarka na podwoziu IVECO DAILY ma pojemność 7 m3 i stosunek zgniotu 1 do 3, co oznacza że może zebrać 21 m3 śmieci jednorazowo – tłumaczy Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Mała śmieciarka z napędem na CNG do opróżniania małych śmietników i nie tylko

Jak tłumaczy zielonogórski ZGK, samochód został kupiony, aby pomóc pracownikom spółki w opróżnianiu małych, koszyczkowych śmietników, które są rozsiane po całym mieście. – Waga śmieciarki to 7,5 tony, rozstaw osi niewiele ponad 3,5 m. Parametry te pozwolą na wjazd na wszystkie nawierzchnie, w tym na chodniki i ścieżki rowerowe. Doskonale sprawdzi się także na wąskich i krętych uliczkach zielonogórskiego Śródmieścia – podkreśla prezes Sikora. Śmieciarka może także być wykorzystywana do odbioru odpadów z pojemników o pojemności od 110 l do 1100 l – dodaje ZGK.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x ZGK w Zielonej Górze

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama