Nielegalne gospodarowanie odpadami

Służby przerwały nielegalne gospodarowanie odpadami

Policjanci z Dolnego Śląska i inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (WIOŚ) przerwali nielegalne gospodarowanie odpadami. Odpadami zarządzały osoby bez odpowiednich uprawnień. Ich działania zagrażały środowisku naturalnemu – stwierdziła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu (KWP).

Nielegalne gospodarowanie odpadami w powiecie wołowskim

Jak przekazała KWP, policjanci i inspektorzy WIOŚ prowadzili śledztwo od kilku tygodni. Ustalili, że nielegalne transporty realizowano wczesnym rankiem. Zatrzymania kierowców pojazdów odbyły się na działce w powiecie wołowskim, podczas wyładunku odpadów komunalnych. Pozostałe transporty zostały zabezpieczone. W sumie zatrzymano osiem osób. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane.

W czynnościach wzięli udział również strażacy z wrocławskiej jednostki. Wykonali badania i potwierdzili obecność odpadów niebezpiecznych. Z pobliskiego zbiornika i rzeki pobrano próbki wody do badań – poinformowała KWP.

Nawet 10 lat więzienia

Jak przekazała policja, zatrzymanym postawiono zarzuty z art. 183 § 1 Kodeksu karnego, dotyczące naruszenia przepisów w postępowaniu z odpadami. Materiał dowodowy dał podstawę do aresztowania dwóch z mężczyzn. Wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Za zarzucane im czyny grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: policja.pl

fot. Policja Dolnośląska

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu