Skup – źródło informacji

Wobec plagi kradzieży elementów infrastruktury kolejowej w kraju funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zaczęli baczniej monitorować skupy złomu. Dzięki tego typu praktykom poszukiwania skradzionych elementów, a nawet sprawców kradzieży stały się zdecydowanie efektywniejsze.
 
Stało się tak chociażby 20 czerwca br. Do SOK-u w Jaworznie spłynęła informacja o kradzieży dwóch sprzęgów i trzech wałów hamulcowych oraz innych, drobnych elementów torowych: 120 podkładek zwykłych, 480 wkrętów, 240 szt. śrub stopowych, sześć łubek torowych i 49 śrub łubkowych. W związku z powyższym funkcjonariusze dokonali kontroli punktów skupu złomu w Mysłowicach. W jednym z nich ujawniono skradzione elementy torowe i wagonowe. Na podstawie prowadzonej dokumentacji ustalono także osobę sprzedającą.
 
Podobnie rzecz miała się z kradzieżą dwóch kompletnych sprzęgów wagonowych w Małaszewiczach. Kontrola punktów skupu złomu na terenie gminy Biała Podlaska pozwoliła odnaleźć skradzione elementy. Odzyskane mienie o wartości ok. 400 zł wraz z dokumentacją zabezpieczyli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
 
Z kolei 19 czerwca br., podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych „Bezpieczna kolej VI – 2014” w stacji Katowice Muchowiec, funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych SOK-u ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży elementów torowych: 40 podkładek torowych, 160 wkrętów kolejowych oraz 80 kompletów śrub stopowych z nakrętką. Złodziei przekazano przybyłym na miejsce policjantom.
 
Na podstawie: www.kgsok.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu