serwis wymiany rzeczy

Internetowy serwis wymiany rzeczy – drugie życie i ochrona środowiska

Ponad 120 zbędnych i nieużywanych rzeczy zamiast do kosza na odpady trafiło ponownie do obiegu. Umożliwił to internetowy serwis wymiany rzeczy, działający pod adresem: www.pszokkrosno.pl. Krośnieński Holding Komunalny (KHK) poinformował, że mieszkańcy coraz częściej korzystają z serwisu. Wystawiają i wyszukują tam rzeczy, chcąc dać im drugie życie.

Szybko i wygodnie – internetowy serwis wymiany rzeczy i jego zalety

Internetowy serwis wymiany rzeczy powstał w III kwartale 2023 r., by promować ponowne wykorzystanie używanych przedmiotów. Ma przez to przyczynić się do ochrony środowiska. W ubiegłym roku w serwisie zamieszczono 122 ogłoszenia. Ponad 70 z nich pochodziło z „Kącika rzeczy używanych” znajdującego się w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Krośnie. Zaś blisko 50 ogłoszeń zamieścili użytkownicy serwisu wymiany rzeczy.

Internetowy serwis wymiany rzeczy uruchomiliśmy pilotażowo, ale po pierwszych miesiącach jego działalności wydaje się, że zdecydowanie zdaje on egzamin i będzie dalej rozwijany – powiedział Janusz Fic, prezes KHK. Internetowy serwis wymiany rzeczy pozwala użytkownikowi szybko i wygodnie zamieścić ogłoszenie o rzeczy zbędnej. Są to rzeczy, które mieszkańcy oddają za darmo. Zamieszczać można również ogłoszenia o przedmiotach, których ktoś poszukuje i chętnie przyjmie do ponownego użytku.

Konsumpcjonizmowi mówimy NIE!

W serwisie znaleźć można rzeczy w dobrym stanie. Są one w pełni sprawne i użyteczne, i przez kolejne lata mogą służyć komuś innemu. Ma to zapobiegać konsumpcjonizmowi oraz działać w zgodzie z właściwą hierarchią postępowania z odpadami, poprzez zapobieganie ich powstawaniu. – Za pośrednictwem tej platformy możemy zapobiegać powstawaniu odpadów, dając szansę innym na wykorzystanie sprawnych i użytecznych rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Dlatego też serdecznie zapraszam do korzystania z funkcjonalności z naszego serwisu – dodał prezes Fic.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot.???

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu