zbiórka bioodpadów we Wrocławiu

Selektywna zbiórka bioodpadów we Wrocławiu na start!

16 maja br. na nieruchomościach położonych w obrębie następujących części miasta: Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Szczepin, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, zacznie się selektywna zbiórka bioodpadów we Wrocławiu – poinformowała spółka Ekosystem z Wrocławia.

Selektywna zbiórka bioodpadów we Wrocławiu – jak to będzie zorganizowane?

Jak podaje spółka, nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia zostaną wyposażone w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady (w tym m.in. na resztki kuchenne pochodzenia roślinnego, fusy po kawie czy herbacie i na skoszoną trawę, a także na liście, rozdrobnione gałęzie czy kwiaty) oraz uzupełniająco w worki na bioodpady z terenów zieleni (w przypadku znacznej ilości skoszonej trawy, rozdrobnionych gałęzi i kwiatów).

pojemniki na bioodpady

Aby zapewnić komfort użytkowania, pojemniki na bioodpady mają podwójne dno i są wentylowane. Dzięki temu wrzucone do nich odpady będą schnąć, a nie gnić i wydzielać przykre zapachy – przekonuje Ekosystem.

Bioodpady odbierane będą co najmniej raz w tygodniu, a mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości otrzymają materiały informujące o zasadach zbierania bioodpadów oraz harmonogram ich odbioru.

Selektywna zbiórka bioodpadów we Wrocławiu – konsorcjum zastąpi WPO ALBA

W połowie maja konsorcjum firm: Chemeko-System i ENERIS Ekologiczne Centrum Utylizacji, zastąpi działające dotychczas w tym obszarze WPO ALBA.

Zmiana wykonawcy oznacza również wymianę wszystkich pojemników na nowe – dodaje Ekosystem. Spółka informuje również, że Chemeko-System i ENERIS zaczęły już podstawiać nowe pojemniki na wszystkie frakcje, w tym na bioodpady. Łącznie będzie ich ok. 28,5 tys. szt.

Dotychczas użytkowane pojemniki należące do spółki WPO ALBA zostaną zabrane po zakończeniu świadczenia usługi przez tę firmę. Zastąpią je nowe, które będą zaplombowane do czasu rozpoczęcia odbioru przez nowego wykonawcę.

Nieruchomości położone w rejonie w obrębie wspomnianych części miasta (Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Szczepin, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice) będą pierwszymi, na których zacznie obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów.

Przewidywany termin wprowadzenia jej w pozostałych częściach miasta to:

  • Psie Pole – druga połowa lipca br.
  • Krzyki – druga połowa września br.
  • Fabryczna – pierwsza połowa października br.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekosystem, Wrocław

fot. 2 x Ekosystem, Wrocław

partner portalu

reklama

reklama

reklama