Segreguj z misiem Bu!

Jak ważna jest edukacja ekologiczna młodego pokolenia doskonale wiedzą władze Ostrołęki. Aby zachęcić najmłodszych mieszkańców miasta do zdobywania wiedzy na temat odpowiedniego postępowania z odpadami, przygotowały one, we współpracy z Ostrołęckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, grę edukacyjną, zamieszczoną na stronie internetowej Urzędu Miasta.
 
 
gra
 
 
Na przygodę z segregowaniem odpadów najmłodszych zapraszają bohaterowie interaktywnej gry – sympatyczny miś Bu i dwoje jego młodych przyjaciół: Zuzia i Krzyś. Pokazują, jak należy segregować odpady, mieszkając w bloku lub domu jednorodzinnym. Zastosowane w grze pojemniki odpowiadają kolorystycznie prawdziwym kontenerom, obecnym na ostrołęckich podwórkach.
 
Gra ma za zadanie w przystępny sposób wykształcić prawidłowe nawyki segregacji odpadów komunalnych. Podobne projekty z powodzeniem wdrożono w kilku innych dużych miastach, dlatego sądzę, że postacie misia Bu oraz Zuzi i Krzysia zostaną pozytywnie przyjęte w Ostrołęce – mówi Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.
 
 
Na podstawie: www.ostroleka.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu