Segreguj w kuchni!

Ministerstwo Środowiska wystartowało z nową kampanią społeczną, promującą segregację odpadów „u źródła”. Bohaterami kilkuminutowych spotów, które można już oglądać w telewizji, są Wojciech Modest Amaro, polski restaurator oraz Maciej Nowak, znany krytyk kulinarny i teatralny. Pokazują oni, że współczesna kuchnia nie może się obyć bez segregowania.
 
– Chcemy pokazać, że segregacja śmieci ma sens i można ją z powodzeniem zorganizować nawet w małych kuchniach. Naszym celem jest również dostarczenie praktycznej wiedzy na temat sposobów postępowania z różnymi rodzajami odpadów – podkreśla Maciej Grabowski, minister środowiska.
 
kampania
 
Kampania pt. „Segregujesz… i śmiecisz mniej!” jest realizowana w telewizji i Internecie. Do prośrodowiskowych zachowań zachęcać będzie również Iza Rutkowska, zaangażowana społecznie artystka, która zaprosi mieszkańców osiedli do stworzenia instalacji z odpadów.
 
Inicjatywa ta, sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, stanowi kontynuację działań prowadzonych przez resort w poprzednich latach, m.in. w kampaniach: „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”, „Nasze śmieci”, „naszesmieci.pl” oraz „Ekodzieciaki.pl”.
 
Na podstawie: www.mos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu