segregacja odpadów

Segregacja odpadów – drugi etap kampanii

W Warszawie są stopniowo wprowadzane nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów. Trwa też drugi etap miejskiej kampanii informacyjnej, która zachęca i podpowiada, jak należy je segregować – informuje Urząd m.st. Warszawy (UM).

Pierwsza odsłona kampanii, prowadzona w grudniu 2018 r., pokazywała odpady zamieszane trafiające do jednego kosza. Teraz, w ramach drugiego etapu, kampania ma wskazać, jak sprawnie i racjonalnie należy je segregować.

Poprawna segregacja odpadów w stolicy

Aż 80 procent odbieranych odpadów to odpady zmieszane, dlatego tak ważna jest edukacja. Nasza kampania informacyjna będzie trwała do końca marca. Mam nadzieję, że ułatwi warszawiankom i warszawiakom rozróżnianie frakcji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W kampanii opieramy się na dwóch założeniach – czytelności informacji oraz wyrazistym i intuicyjnym odbiorze wizualnym. Komunikaty składają się z nazw i opisów poszczególnych frakcji oraz przykładów produktów, które do nich należą. Skupiając wzrok na kolorystyce oraz produktach z danej grupy, mieszkańcy poznają zasady segregacji odpadów oraz je utrwalają – tłumaczy Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta.

Jak podkreśla stołeczny magistrat, kampania ma spójny system kreacji wizualnej działań miasta w tym obszarze. W tej samej stylistyce utrzymane są m.in. oznaczenia pojemników. Kampania jest widoczna m.in. w metrze, na przystankach autobusowych, Galerii Multimedialnej na stacji Świętokrzyska, w autobusach, tramwajach i SKM. W Wydziałach Obsługi Mieszkańców są dostępne materiały informacyjne (plakaty i ulotki), w bezpłatnej prasie lokalnej od 10 stycznia do końca marca zostaną opublikowane ulotki informacyjne, które mieszkańcy mogą wyciąć i zachować. Materiały na temat nowych zasad segregacji można pobrać bezpośrednio ze strony www.czysta.um.warszawa.pl.

Na wszystkich nośnikach zawsze jest adres www.czysta.um.warszawa.pl oraz Warszawa 19115. Jak zaznacza UM, właśnie poprzez całodobowe Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (numer 19115, bezpłatna aplikacja Warszawa 19115, portal www.warszawa19115.pl lub e-mail kontakt@um.warszawa.pl) można zgłosić m.in. przypadki wandalizmu, dzikie wysypiska czy palenie odpadami w piecach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. UM Warszawy

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama