Ścieżka edukacyjna pomagała poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów

15 września bytomski Teatr Rozbark zamienił się w centrum debaty nad ekologią i rolą przyrody w mieście. Wszystko to za sprawą 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej, organizowanej przez Miasto Bytom i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”. W ramach tego przedsięwzięcia FCC Polska, jako partner projektu, przygotował specjalne wydarzenie towarzyszące. To ścieżka edukacyjna, dzięki której dzieci i młodzież mogły poznać m.in. zasady prawidłowej segregacji odpadów i znaczenie recyklingu dla naszej planety. Jak wskazała firma w wydarzeniach udział wzięło blisko tysiąc osób, w tym ponad 700 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Bytomia i Siemianowic Śląskich.

Zasady prawidłowej segregacji odpadów i garść ciekawostek

Jak zaznaczyła firma FCC Polska, uczestnicy wydarzenia, którzy skorzystali ze wspomnianej ścieżki mieli okazję dowiedzieć się m.in. co to jest RDF, ile razy można poddać recyclingowi tworzywa sztuczne oraz jakie są zasady prawidłowej segregacji odpadów. Firma wskazała, że nie zabrakło również różnego rodzaju ciekawostek i zagadek. Pytano np. z ilu butelek PET można wyprodukować polar. Odwiedzający mieli także możność przekonania się na własne oczy, ile kilogramów odpadów produkuje każdy Polak. Na chętnych czekał również quiz wiedzy. Dodatkową atrakcją była recyklingowa kanapa z pojemnika na odpady, która świetnie sprawdziła się jako tło do wykonania pamiątkowych fotografii.

Ścieżka edukacyjna jest tak zaprojektowana, by zwiedzający mogli zobaczyć, czym jest gospodarka w obiegu zamkniętym i jak ważny dla naszego środowiska jest recykling. Udział FCC w tego typu wydarzeniach jest bardzo istotny dla polityki naszej firmy. Jako spółka zajmująca się przetwarzaniem odpadów staramy się cały czas edukować w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ograniczania ich produkcji oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań na co dzień – tłumaczyła przed wydarzeniem Aldona Dydak, PR Manager FCC Polska.

Nie tylko zasady prawidłowej segregacji odpadów – czyli co obejmowała konferencja ekologiczna?

Przy okazji firma wskazała, że w planie 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej nie zabrakło wykładów i rozmów na tematy związane z ochroną środowiska. Podczas spotkań można było posłuchać m.in. o znaczeniu bioróżnorodności, sposobach łagodzenia zmian klimatu czy znaczeniu roślinności w tkance miejskiej. Wydarzenie miało też swój wymiar praktyczny, w dniu konferencji w Bytomiu rozpoczęła się bowiem akcja „Sprzątanie Świata”.

Otwarta Konferencja Ekologiczna odbędzie się w naszym mieście już po raz drugi. To wydarzenie, którego celem jest między innymi pokazanie jak duży wpływ na jakość naszego życia w mieście ma przyroda. Program konferencji jest bardzo bogaty i adresowany do wszystkich. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne, konkursy, natomiast dla młodzieży i dorosłych – wykłady ekspertów zajmujących się ochroną środowiska. Przy okazji konferencji będzie także czynny punkt konsultacyjny Programu Ograniczenia Niskiej Emisji – zapowiadał wydarzenie Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Ekotargi i szereg innych wydarzeń

Na uczestników wydarzenia czekały także Ekotargi, podczas których pszczelarze opowiedzieli o łąkach kwietnych oraz sposobach hodowli pszczół i ich znaczeniu dla przyrody i życia ludzi. Uruchomione zostały również punkty spisu powszechnego oraz specjalny punkt informacyjny, w którym odwiedzający mogli uzyskać informacje o Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, programie „Czyste Powietrze” i Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. FCC Polska

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama