Rozbudowa i modernizacja Zakładu

Rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych

Rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK-u) na warszawskim Targówku weszła w kolejną fazę. Gotowe są już konstrukcje kluczowych obiektów przyszłej instalacji – podał pod koniec czerwca br. Urząd m.st. Warszawy (UM).

Rozbudowa i modernizacja Zakładu – prace w kilku obiektach

Jak podaje stołeczny magistrat, ZUSOK po rozbudowie i modernizacji będzie kluczowym ogniwem systemu zarządzania odpadami w stolicy. Postęp w inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie (MPO) obejmuje prace prowadzone w kilku obiektach. – W części usytuowanej najbliżej ulicy Zabranieckiej trwa wykonanie nowych ścian bunkra odpadów oraz renowacja ściany, wspólnej z istniejącą halą kotła, linii K1. W sąsiadującej z bunkrem hali rozładunku odpadów kontynuowane jest wykonanie słupów i ścian oraz technologicznych zbiorników wody: przeciwpożarowej, surowej, procesowej i na odcieki z bunkra. Trwa również przygotowanie podłoża pod posadzki – powiedziała Joanna Grudek, dyrektor Działu Inwestycji i Rozwoju MPO.

Przy Zabranieckiej rozpoczyna się też wykonanie stropu nad parterem budynku. Do hali rozładunku będzie prowadziła estakada umożliwiająca bezpieczny najazd i bezkolizyjny ruch pojazdów specjalistycznych – zostały wykonane fundamenty i filary estakady, jednocześnie rozpoczęto budowę murów oporowych.

Rozbudowa i modernizacja Zakładu – czas m.in. na prace zbrojarskie

W tej chwili pilnym zadaniem jest przekazanie obiektu energetycznego do wyposażenia budynku w rozdzielnie elektryczne, transformatory i niezbędne instalacje wewnętrzne – mówił pod koniec czerwca Henryk Mleczko, kierownik budowy.

W hali obróbki cieplnej przeznaczonej na tak zwany turbozespół, czyli generator z turbiną do produkcji prądu, wykonano ściany i słupy konstrukcyjne do poziomu „0” i rozpoczęto deskowanie stropu. Niebawem rozpoczną się też prace zbrojarskie – zapowiadał wówczas UM. Z kolei w budynku energetycznym pojawiły się ściany, słupy żelbetowe, a także płyta fundamentowa do poziomu „0” oraz strop powyżej niego. Rozpoczęto również stawianie ścian i słupów parteru. Na ukończeniu były też fundamenty dla dwóch transformatorów.

Równolegle trwały dostawy części ciśnieniowych kotłów dla dwóch nowych linii przetwarzania odpadów w ZUSOK-u. Wykonawca oczekuje również na kolejne elementy konstrukcji wsporczej kotłów. Każdy element wykonywany jest indywidualnie według projektu – podał UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. MPO Warszawa

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu