Recyklomaty

Recyklomaty stanęły w Warszawie

W Warszawie na pl. Bankowym i na ul. Ząbkowskiej stanęły recyklomaty. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają ECO-punkty. Za pomocą specjalnej aplikacji będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafią do powtórnego wykorzystania – zapewnia Urząd m.st. Warszawy (UM).

Recyklomaty – w zamian za butelki i puszki zniżki do kin i teatrów

Zachęcamy warszawianki i warszawiaków do odzysku surowcowego. Symbolicznie nagradzamy osoby, które działają na rzecz ekologii. Podczas codziennych obowiązków nie każdy ma czas, by zastanawiać się nad ochroną środowiska. Zniżki do kawiarni, teatru czy kina są nie tylko nagrodą, ale również ważnym przypomnieniem, że warto segregować odpady i chronić naszą planetę. Im więcej osób przyswoi ten pozytywny nawyk, tym mniej będziemy negatywnie oddziaływać na przyrodę i klimat – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Dwa recyklomaty na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej to pierwsze z dziesięciu maszyn, które stolica otrzymała od firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia. Do maszyn można wrzucać butelki, zarówno plastikowe, jak i szklane oraz aluminiowe puszki. Wystarczy uruchomić aplikację „ETS Portfel” na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się ECO-punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę. Stołeczny magistrat podkreśla, że system jest ten proekologiczny, gdyż nie wymaga drukowania paragonów i posiadania kart.

Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia, nawiązanej w ramach naszej najnowszej kampanii społecznej #WCIĄŻZMIENIAMY. To program pilotażowy, ale jednocześnie to pierwsza tego typu inicjatywa realizowana na tak dużą skalę. Jest ona naszym kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambicji „Świata bez Odpadów”. Do 2030 r. chcemy zbierać i przekazywać do recyklingu tyle opakowań, ile trafia od niej do rąk konsumenta. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom możemy łatwiej i szybciej osiągnąć ten cel – powiedział Stoyan Ivanov, dyrektor Generalny Coca-Cola Poland Services.

W ramach współpracy z m.st. Warszawą i Fundacją Nasza Ziemia, Coca-Cola przekaże łącznie 10 recyklomatów wraz z systemem informatycznym.

Segregacja odpadów nie jest trudna

Segregacja odpadów nie zabiera dużo czasu, nie jest trudna, wymaga tylko chwili uwagi. Dzięki takim prostym gestom możemy przywrócić wartość zużytym rzeczom. W ten sposób chronimy naszą planetę przed bezmyślnym zaśmiecaniem. Przyklaskujemy tej akcji i liczymy na jej pozytywny odbiór przez mieszkańców – zaznaczył Sławek Brzózek, prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Do inicjatywy dołączyli partnerzy, którym także zależy na edukowaniu i zachęcaniu mieszkańców do segregacji odpadów. Warszawianki i warszawiacy, zbierający ECO-punkty, mogą wybrać benefity z szerokiego pakietu: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol. Aplikacja, służącą do zbierania ECO-punktów, jest dostępna w systemie Android (do pobrania tutaj) i iOS (do pobrania tutaj).

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. UM Warszawy

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama