recyklingiem folii

Przejęcie udziałów w firmie zajmującej się recyklingiem folii

Firma Eneris poinformowała, że Grupa Eneris Surowce przejęła 100% udziałów w spółce Grabplast zlokalizowanej w Grabowie w północnej Polsce. Instalacja należąca do tej firmy została uruchomiona w połowie 2022 r. i zajmuje się recyklingiem folii, głównie LDPE. Zakład dysponuje najnowszą dostępną technologią na rynku – podkreśla Eneris.

Eneris zajmie się recyklingiem folii – kolejny krok w kierunku GOZ

Poza linią do produkcji granulatu LDPE, spółka Grabplast posiada profesjonalną linię do produkcji worków z tworzyw sztucznych. Produkowane w zakładzie worki Eneris zamierza wykorzystywać w ramach realizowanych kontraktów oraz sprzedawać kontrahentom.

Recykling tworzyw sztucznych prowadzony w Grabplast uzupełnia łańcuch wartości Eneris. I – jak podkreśla firma – stanowi znaczący krok w przejściu na model gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). W zakładzie w Grabowie produkuje się nawet tonę granulatu LDPE na godzinę, a linia do produkcji worków foliowych posiada wydajność 48 mln sztuk rocznie.

– Wysortowane w instalacjach Eneris tworzywa sztuczne trafią do zakładu w Grabowie. Tam zostaną przerobione na granulat LDPE, a ten na worki foliowe. One zaś zostaną dostarczone mieszkańcom gmin, które obsługuje Eneris. Tym samym otrzymujemy pełnowartościowy produkt i dajemy odpadom nowe życie – mówi Dorota Włoch, prezes Zarządu Eneris Surowce.

Wpływ na zmianę myślenia o odpadach

Kolejny krok w kierunku GOZ ma wpływ na zmianę myślenia o odpadach – podkreśla Eneris i wskazuje, że zużyte folie i worki to nie odpady. To cenne surowce, które można ponownie wykorzystać ograniczając negatywny wpływ na środowisko.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Eneris

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny