recyklingu lodówek

Zwiększone możliwości w zakresie recyklingu lodówek

Spółka Elektrorecykling z Nowego Tomyśla poinformowała, że zakończyła jeden z etapów remontu i przebudowy zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego.

Pierwszą i najistotniejszą inwestycją w ramach modernizacji było uruchomienie nowoczesnej instalacji do przetwarzania lodówek. Linia będzie przetwarzać nie tylko lodówki pochodzące z gospodarstw domowych, ale także chłodnicze urządzenia przemysłowe.

Dzięki modernizacji zakładu zwiększają zdolności w recyklingu lodówek

Nasza linia obecnie spełnia wszystkie wymogi pod względem ochrony środowiska, a także wyśrubowane normy BAT oraz bezpieczeństwa pod kątem zagrożeń związanych z możliwością eksplozji i pożaru – podkreśla Bartosz Kubicki z Elektrorecyklingu.

Jak zaznacza spółka z Nowego Tomyśla, nowa instalacja może także przetwarzać nawet najtrudniejsze lodówki typu VIP (Vacuum Insulation Panels), które w ostatnich latach stają się coraz większym wyzwaniem dla branży zagospodarowania elektroodpadów.

Dzięki doświadczeniu udało nam się zaprojektować instalację, wpisującą się w kanony circural economy, której finalnym produktem są płyty izolacyjne wytwarzane z porecyklingowej pianki PUR – dodaje Bartosz Kubicki.

Jednocześnie Elektrorecykling informuje, że dzięki dokonanej modernizacji zakład podwoi swoje zdolności produkcyjne w zakresie recyklingu sprzętu chłodniczego do 37 tys. szt. rocznie. Zgodnie z planami spółki, całkowita zdolność produkcyjna zakładu w 2020 r. ma sięgnąć ok. 70000 tys. ton rocznie. Wartość wszystkich prowadzonych obecnie inwestycji spółki wynosi 20 mln zł.

Przy okazji spółka zapowiada, że już niebawem będzie informować o kolejnych zakończonych etapach rozbudowy zakładu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Elektrorecykling

fot. Elektrorecykling

partner portalu

reklama

reklama

reklama