problemy z odbiorem odpadów w Poznaniu

Realne problemy z odbiorem odpadów w Poznaniu? Mała liczba deklaracji śmieciowych

Chociaż od dwóch miesięcy można składać tzw. deklaracje śmieciowe, licznik na stronie poznan.pl pokazuje, że od 1 października br. wpłynęło ich tylko ok. 8,3 tys. – podkreśla Urząd Miasta Poznania (UM). Magistrat dodaje, że dane nie napawają optymizmem, ale nie o liczby chodzi, a o realne problemy z odbiorem odpadów, które mogą pojawić się od nowego roku.

42 tys. nieruchomości w Poznaniu może mieć problemy z odbiorem odpadów

42 tysiące – tyle nieruchomości, od 1 stycznia 2022 r., zagrożonych jest brakiem odbioru odpadów, a wszystko przez opieszałość osób, które powinny złożyć deklarację w ramach poznańskiego systemu gospodarowania odpadami – zwracają uwagę poznańscy urzędnicy. Magistrat dodaje, że obowiązek ten dotyczy również osób, które mają złożoną deklarację w Związku Międzygminnym „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (GOAP). Wspomniane deklaracje wygasną wraz z końcem bieżącego roku i – jak podaje UM – nie ma możliwości automatycznego przeniesienia deklaracji do Miasta. Nie pozwala na to prawo, ponieważ zmienia się organ podatkowy (pieniądze nie będą trafiać do GOAP-u, lecz do Miasta Poznań).

„Chcesz mieć odebrane odpady? Złóż deklarację w Mieście Poznań” – apeluje magistrat i podkreśla, że to już ostatni dzwonek, żeby złożyć „deklarację śmieciową”. Osoby, które nie chcą, aby w styczniu przed ich domami zalegały worki ze śmieciami, nie mogą zwlekać – powinny zrobić to jak najszybciej. Zadanie to można wykonać w zaledwie kilka minut i to nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z portalu Przyjazne deklaracje – zachęca UM.

Więcej informacji, wraz ze wspomnianym licznikiem złożonych deklaracji, jest dostępnych na stronie poznan.pl, w zakładce Wszystko o odpadach. Osoby, które mają wątpliwości, mogą zadać tam pytanie – dodaje magistrat.

Na podstawie www.poznan.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama