PSZOK-i

PSZOK-i w Świętokrzyskiem z dofinansowaniem

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (UMWŚ) poinformował o przyznaniu milionów złotych wsparcia na punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-i).

Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powstaną na terenie gmin: Masłów, Pawłów, Krasocin i Ożarów.

W Świętokrzyskiem powstaną PSZOK-i z dofinansowaniem

Na stworzenie PSZOK-ów gminy otrzymają dofinansowanie w wysokości niemal 3,7 mln zł z Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Decyzję o dofinansowaniu, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął w wyniku rozstrzygnięcia konkursu z działania „Gospodarka odpadami”.

Konkurs ów dotyczył właśnie tworzenia punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ramach ogłoszonego przez UMWŚ naboru wpłynęło pięć wniosków, z których po ocenie formalnej i merytorycznej, Zarząd Województwa zatwierdził do dofinansowania cztery projekty.

Najwyższą dotację, w kwocie niemal 1,5 mln zł, na budowę PSZOK-u Zarząd Województwa przyznał gminie Ożarów. Nieco mniej, choć też niespełna 1,5 mln zł trafi do gminy Pawłów, która PSZOK zorganizuje w miejscowości Brzezie. Z kolei gmina Masłów na budowę PSZOK-u w Dąbrowie otrzyma nieco ponad 0,5 mln zł dotacji, natomiast gmina Krasocin, która taki punkt postanowiła zorganizować w samym Krasocinie – otrzyma 154 tys. zł dofinansowania.

Całkowita wartość zaplanowanych inwestycji to prawie 5,7 mln zł.

Na podstawie informacji nadesłanych przez UMWŚ

fot. sozosfera.pl

partner portalu

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny