PSZOK-i

PSZOK-i w Świętokrzyskiem z dofinansowaniem

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (UMWŚ) poinformował o przyznaniu milionów złotych wsparcia na punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-i).

Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych powstaną na terenie gmin: Masłów, Pawłów, Krasocin i Ożarów.

W Świętokrzyskiem powstaną PSZOK-i z dofinansowaniem

Na stworzenie PSZOK-ów gminy otrzymają dofinansowanie w wysokości niemal 3,7 mln zł z Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Decyzję o dofinansowaniu, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął w wyniku rozstrzygnięcia konkursu z działania „Gospodarka odpadami”.

Konkurs ów dotyczył właśnie tworzenia punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W ramach ogłoszonego przez UMWŚ naboru wpłynęło pięć wniosków, z których po ocenie formalnej i merytorycznej, Zarząd Województwa zatwierdził do dofinansowania cztery projekty.

Najwyższą dotację, w kwocie niemal 1,5 mln zł, na budowę PSZOK-u Zarząd Województwa przyznał gminie Ożarów. Nieco mniej, choć też niespełna 1,5 mln zł trafi do gminy Pawłów, która PSZOK zorganizuje w miejscowości Brzezie. Z kolei gmina Masłów na budowę PSZOK-u w Dąbrowie otrzyma nieco ponad 0,5 mln zł dotacji, natomiast gmina Krasocin, która taki punkt postanowiła zorganizować w samym Krasocinie – otrzyma 154 tys. zł dofinansowania.

Całkowita wartość zaplanowanych inwestycji to prawie 5,7 mln zł.

Na podstawie informacji nadesłanych przez UMWŚ

fot. sozosfera.pl

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny