Przypomni o terminie odbioru odpadów

Przypomni o terminie odbioru odpadów, czyli nowa strona internetowa MPGK Katowice

Harmonogram odbioru odpadów z generatorem pliku do kalendarza, formularz do elektronicznego zgłaszania odbioru kontenerów i worków typu big bag oraz przyjazny informator o zasadach selektywnej zbiórki odpadów – to tylko kilka praktycznych funkcjonalności nowej strony internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach (MPGK), o której uruchomieniu poinformował Urząd Miasta Katowice (UM).

Nowa witryna spółki, to wyjście naprzeciw mieszkańcom oraz ich potrzebom. Codziennie odbieramy wiele telefonów z pytaniami o kwestie istotne dla katowiczan. Można je było znaleźć także na naszej poprzedniej stronie, ale teraz będzie to możliwe szybciej i bardziej intuicyjnie. Dodatkowo wprowadziliśmy kilka rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą załatwianie bieżących spraw. Zależało nam na tym, aby dodać do strony praktyczne funkcje, usprawniające korzystanie z naszych usług – mówi Robert Potucha, wiceprezes katowickiego MPGK.

Strona internetowa przypomni o terminie odbioru odpadów

Wśród takich nowości, przygotowanych z myślą o mieszkańcach, jest harmonogram wywozu odpadów z generatorem pliku do kalendarza na smartfonie lub komputerze. Dzięki temu urządzenie z wyprzedzeniem przypomni o tym, że już czas, aby wystawić pojemniki czy worki z odpadami – podaje UM.

Kolejną nowością na stronie jest specjalnie zaprojektowany formularz do zgłaszania odbioru worków big bag. Jak zaznacza magistrat, każdy właściciel nieruchomości jednorodzinnej lub posiadacz czy użytkownik lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej, po okazaniu wymaganych dokumentów oraz po opłaceniu kaucji, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami, może pobrać jednorazowo w ciągu roku kalendarzowego dwa takie worki na odpady budowlane lub poremontowe pochodzące z gospodarstw domowych. Tym razem już elektronicznie, bez potrzeby ponownego przychodzenia do biura obsługi klienta MPGK lub dzwonienia, będzie można umówić ich odbiór. Za pośrednictwem formularza dostępnego na nowej stronie internetowej można także zgłosić konieczność odbioru płatnych kontenerów.

Strona, która nie tylko przypomni o terminie odbioru odpadów

Nieodłącznym elementem witryny jest oczywiście dział edukacyjny, gdzie podpowiadamy między innymi, jak należy prawidłowo segregować śmieci, a czego absolutnie robić z nimi nie wolno – dodaje Robert Potucha. Nowa strona internetowa nie tylko przypomni o terminie odbioru odpadów, ale także zawiera rozbudowany dział edukacyjny, w którym dokładnie omówione zostały zasady segregacji odpadów. Dodatkowo znalazły się tam instruktaże w formie wideo i porady na temat tego, jak w prosty sposób prowadzić segregację w swoim domu, dlaczego jest to ważne oraz jakie są konsekwencje spalania odpadów – podaje UM.

Nowa strona MPGK Katowice została zaprojektowana także z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, zgodnie z najnowszym standardem dostępności WCAG 2.1. Witryna jest responsywna i wyświetla się w różnych rozdzielczościach na wszystkich komputerach i urządzeniach mobilnych – podkreśla magistrat i dodaje, że w przyszłości spółka planuje także kolejne usprawnienia z myślą o mieszkańcach, m.in. wprowadzenie modułu zdalnego zamawiania kontenerów na gruz, odpady wielkogabarytowe czy zielone. Pozwoli to również usprawnić pracę, zaoszczędzić czas.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Katowice

fot. UM Katowice

reklama

reklama

reklama

 

reklama