Promowanie standardu selektywnej zbiórki

Przemyśl pod znakiem EKO

W Przemyślu znów można starać się o dofinansowanie inwestycji związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Prezydent miasta ogłosił właśnie nabór chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie. Wnioski na przyszły rok można składać do końca grudnia br.

Usuwanie azbestu – wnioski o dofinansowanie

A wszystko w ramach „Programu usuwania azbestu z terenu gminy miejskiej Przemyśl na lata 2013-2032”. Jeśli Miastu uda się pozyskać na ten cel dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, beneficjenci wsparcia będą mogli liczyć na pokrycie nawet 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Promowanie standardu selektywnej zbiórki

Przemyśl włączył się również w kolejną, 24. już, odsłonę akcji „Sprzątanie świata – Polska”.

Wzorem lat ubiegłych, lokalne władze kierują do mieszkańców zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które w tym roku odbędzie się w dniach 15-17 września. Celem akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 r. standardu selektywnej zbiórki. Przemyślanie, którzy zaangażują się w akcję, zostaną wyposażeni – tak jak w ubiegłym roku – w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki.

Na podstawie: przemysl.plprzemysl.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

partner portalu