Przemyśl zastosuje fotopułapki w walce z dzikimi wysypiskami

Przemyśl zastosuje fotopułapki w walce z dzikimi wysypiskami

Urząd Miejski w Przemyślu (UM) zwraca uwagę, że rozpoczynająca się wiosna odsłania wiele wstydliwych widoków w mieście. Ten wstydliwy krajobraz tworzą dzikie wysypiska odpadów.

Przemyski ratusz podkreśla, że pomimo wprowadzenia czytelnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, wiele zakamarków Przemyśla nadal tonie w śmieciach.

Urzędnicy wskazują, że miejski system gospodarowania odpadami pozwala na bezproblemowe pozbycie się różnego rodzaju odpadów w ramach obowiązkowej opłaty śmieciowej.

Przemyśl mówi stop zaśmiecaniu miasta – fotopułapki w walce z dzikimi wysypiskami

W związku z obserwowanym procederem nielegalnego pozbywania się odpadów władze miasta zamierzają walczyć z tym zjawiskiem poprzez monitorowanie miejsc, w których najczęściej pojawiają się dzikie wysypiska. Monitoring ten będzie realizowany z wykorzystaniem tzw. „fotopułapek”.

Stąd też w najbliższym czasie ma zostać zakupiona partia urządzeń, które nagrywają obraz i dźwięki, a poza tym mogą się łączyć z siecią GSM i przekazywać obraz na bieżąco. Fotopułapki będą odporne na warunki atmosferyczne i mogą zapewniać doskonałą jakość zdjęć również w nocy. Jak zaznacza przemyski magistrat, pierwsze miejsca, w których zaczną działać fotopułapki zostaną wytypowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej UM wspólnie ze Strażą Miejską. Po jakimś czasie, w zależności od potrzeb, ich lokalizacja będzie zmieniana.

Ratusz przypomina przy tym, że podrzucanie odpadów w krzaki, na forty i inne miejsca do tego nieprzeznaczone, to działanie, które może pociągnąć za sobą przykre konsekwencje finansowe dla osoby zaśmiecającej.

Przemyśl, jak co roku, planuje także zawarcie porozumienia pozwalającego na zaangażowanie do prac porządkowych w mieście osadzonych z zakładu karnego. W ubiegłych latach, w ramach tej akcji zbierano nawet ponad 20 ton odpadów, które trafiały tam, gdzie powinny, czyli do instalacji przetwarzania odpadów.

Przy okazji UM przypomina, że w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych przewidziane są terminy odbioru wszystkich frakcji odpadów. Odbiór odpadów odbywa się w ramach ponoszonej przez mieszkańców opłaty. Ponadto selektywnie zebrane odpady (opony, gruz, stare meble itp.) można legalnie i bez dodatkowych opłat dostarczyć do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Na podstawie przemysl.pl

fot. UM w Przemyślu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama