Promocja na EKO FESTYNIE

Przybliżenie mieszkańcom Jarocina zagadnień związanych z realizacją projektu pn. „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin” było głównym założeniem EKO FESTYNU, który odbył się 26 czerwca br. na rynku w Jarocinie. Inicjatorem tego wydarzenia był tamtejszy Zakład Gospodarki Odpadami.
 
Ekologiczny piknik przyciągnął rzesze zainteresowanych. Na najmłodszych uczestników czekały m.in. zabawy z ekoludkami, konkursy edukacyjne oraz wiele ekologicznych niespodzianek. Podczas spotkania można było również poznać zasady prawidłowej segregacji odpadów. – Cieszę się, że EKO FESTYN zgromadził tak wiele osób. Widzę, że tematyka ochrony środowiska jest bliska mieszkańcom naszego regionu. Z naszego punktu widzenia bardzo ważne jest budowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców. To oni wkrótce będą segregować odpady w swoich domach, które trafią do przetworzenia w nowym zakładzie w Witaszyczkach – powiedział Mariusz Zadrożny, prezes Zarządu ZGO w Jarocinie. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert Majki Jeżowskiej.
 
EKO FESTYN został zorganizowany w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej inwestycji pn. „Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin”. Przedsięwzięcie pochłonie ponad 152,3 mln zł, ale 85,3 mln zł udało się pozyskać ze środków unijnych. W ramach zadania powstaną linia sortownicza, moduł stabilizacji tlenowej i beztlenowej odpadów oraz kwatera składowania. Istotnym ogniwem projektu jest także instalacja kogeneracyjna, dzięki której powstanie energia elektryczna i cieplna z odpadów. Nowo wybudowany zakład będzie przetwarzał ok. 60 tys. ton odpadów rocznie, wytworzonych przez 235 tys. mieszkańców regionu. Inwestycja ma być gotowa w 2015 r.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu