Proekologiczne hasła na śmieciarkach

Proekologiczne hasła na śmieciarkach w Krośnie Odrzańskim

Spółka Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne (KPW-K) zdecydowała się na nietypową akcję promującą selektywną zbiórkę odpadów. Firma z Krosna Odrzańskiego podkreśla, że wszakże grafiki edukacyjne na pojazdach komunalnych nie są niczym nowym, ale po raz pierwszy pojawili się na nich pracownicy, którzy na tych pojazdach pracują.

Proekologiczne hasła na śmieciarkach elementem walki o środowisko

„Plastik, papier oraz szkło – segregujesz? Biorę to!” oraz „Ta ekipa nie bez racji, skłoni Cię do segregacji” z tymi hasłami od lutego śmieciarki KPW-K odbierają odpady. – Nie chcieliśmy zachęcać do segregacji pustym hasłem, dlatego oklejając pojazdy komunalne grafikami promocyjnymi obok sloganów pojawili się pracownicy KPW-K. Osoby pracujące na śmieciarkach na co dzień mieszkają w gminie Krosno Odrzańskie. Zależy im na czystości miasta i całej gminy. To oni każdego dnia spotykają się z problemem segregacji odpadów odbierając je od mieszkańców. Znają ten temat od podszewki. Dlatego uznaliśmy, że będą oni idealnymi osobami do promocji selektywnej zbiórki odpadów oraz samej Spółki – tłumaczy Aleksander Kozłowski, prezes krośnieńskiej spółki komunalnej.

Według KPW-K, oklejenie śmieciarek okazało się strzałem w dziesiątkę. Samochody odbierają odpady od mieszkańców pięć dni w tygodniu. Mieszkańcy mają stały kontakt z umieszonymi na nich hasłami, a co za tym idzie slogany stale utrwalają się w świadomości krośnian. Nie jest to ulotka, którą wyrzuci się do śmieci po jednym przeczytaniu – przekonuje spółka.

Proekologiczne hasła na śmieciarkach

Jednocześnie firma z Krosna Odrzańskiego podkreśla, że oklejenie pojazdów proekologicznymi hasłami stanowi tylko mały ułamek zaangażowania KPW-K w walkę o środowisko. Spółka w 2019 r. wspólnie z Gminą Krosno Odrzańskie zorganizowała dużą akcję edukacyjną pn. „W Krośnie segregujemy radośnie”. Był to cykl pikników ekologicznych podczas, których uczono i zachęcano mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów. Z kolei uczniów krośnieńskich szkół zaproszono do konkursu pt. „Zamień puszkę na rower”, w trakcie którego zebrano prawie 84 tys. aluminiowych puszek, a całą akcję podsumowano na uroczystej gali rozdania nagród w połączeniu z zabawą oraz lekcją edukacyjną.

Nowa śmieciarka wspiera realizację odpadowych zadań

Warto zaznaczyć, że KPW-K zajmuje się odbiorem odpadów z terenu Gminy Krosno Odrzańskie od dwóch lat. W tym czasie wprowadzono liczne usprawnienia gminnego systemu odbioru odpadów. Między innymi „zaczipowano” wszystkie pojemniki na odpady, a trasy śmieciarek zostały poddane stałemu monitoringowi na ekranach komputerów.

Nowa śmieciarka KPW-K

Teraz przed Spółką kolejne wyzwania związane z wdrożeniem zapisów nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Największą zmianą będzie częstszy odbiór odpadów zmieszanych oraz biodegradowalnych na terenach wiejskich. Firma zaznacza, że poczyniła już pierwsze kroki by sprostać nowym wymogom, doposażając się w kolejny pojazd komunalny. Śmieciarka Volvo z zabudową marki Ekocell Magnum XXL od lutego br. jeździ po krośnieńskich drogach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez KPW-K

fot. 3 x KPW-K

partner portalu

reklama

reklama

reklama