Próba nielegalnego pozbycia się odpadów

Próba nielegalnego pozbycia się odpadów udaremniona

Kilkanaście ton odpadów parafiny miało trafić do wyrobiska, a ładunku chciał się pozbyć kierowca ciężarówki należącej do przewoźnika z Kobierzyc. Próba nielegalnego pozbycia się odpadów jednak się nie udała, bo pojazd z odpadami ugrzązł w błocie. Okoliczni mieszkańcy, którzy przyglądali się zdarzeniu, zaalarmowali Inspekcję Transportu Drogowego (ITD).

Próba nielegalnego pozbycia się odpadów udaremniona, bo ciężarówka ugrzęzła w błocie

Jak podaje ITD, parafinowe odpady miały trafić do wyrobiska po byłej cegielni. Jednak próba niezgodnego z przepisami pozbycia się odpadów nie udała się kierowcy ciężarówki, którą przewożono kilkanaście ton tego ładunku, bowiem pojazd ugrzązł w podmokłym terenie. O nielegalnym działaniu kierowcy inspektorów z kłodzkiej ITD powiadomili okoliczni mieszkańcy.

Kontrola przybyłych na miejsce zdarzenia inspektorów wykazała liczne nieprawidłowości. Okazało się bowiem, że kierowca nie posiadał prawa jazdy kategorii C+E. Brakowało również dokumentów potwierdzających pochodzenie ładunku oraz uprawnienia przedsiębiorcy do wykonywania przewozu drogowego. Sam transport odpadów odbywał się z naruszeniem szeregu norm, pojazd nie był np. właściwie oznakowany.

W wyniku podjętej interwencji, ciężarówka z ładunkiem trafiła na parking strzeżony, a inspektorzy wszczęli wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne zagrożone karą finansową. W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowca usłyszał zarzuty, a Sąd Rejonowy w Kłodzku jest adresatem wniosku o ukaranie. Natomiast powiadomiona o zdarzeniu Inspekcja Ochrony Środowiska sprawdzi pochodzenie odpadów i zdecyduje o ewentualnej ich utylizacji lub innej formie zagospodarowania – dodaje ITD.

Na podstawie gitd.gov.pl

fot. ITD

reklama

reklama

reklama

reklama