Pożar odpadów w Chróściku

Pożar odpadów w Chróściku

Spółka Inneko poinformowała, że ogień, który pojawił się na składowisku odpadów w podgorzowskim Chróściku w nocy 29. października br. został szybko ugaszony przez strażaków. Dzięki temu sytuacja wróciła do normy, a zakład bez zakłóceń rozpoczął pracę.

Pożar odpadów w Chróściku szybko opanowany

Przyczyną alarmu ogłoszonego tuż przed północą był wydobywający się dym z miejsca, gdzie składowane były odpady. Szybka reakcja pracowników i Grupy Szybkiego Reagowania pozwoliła na sprawne rozpoczęcie akcji gaśniczej i zminimalizowanie skutków pożaru – podkreśla Inneko.

Z ogniem walczyło łącznie siedem zastępów straży pożarnej, w tym pięć jednostek ochotniczej straży pożarnej (OSP) z okolicznych gmin. Działaniami ppoż. profilaktycznie objęto obszar o powierzchni 30 m2, podczas gdy zarzewie ognia obejmowało ok. 10 m2.

Sytuację udało się błyskawicznie opanować bez strat materialnych.

Przy okazji Inneko wskazuje, że poprawa bezpieczeństwa na największym gorzowskim składowisku odpadów jest ciągłym wyzwaniem. Dlatego regularnie prowadzone są szkolenia pracowników dotyczące sprawnego działania w przypadku wystąpienia pożaru, a także ćwiczenia z udziałem profesjonalnych strażaków. Te działania mają pomóc zminimalizować ryzyko negatywnych konsekwencji.

Dla skutecznego powiadamiania o zagrożeniu zamontowano syreny i megafony alarmowe, czujniki termiczne oraz zakupiono dwa tzw. działka wodne – dodaje gorzowska spółka.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Inneko

fot. OSP/Inneko

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama