posprzątali odpady

Posprzątali odpady w Tatrach i Bydgoszczy

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM) podsumował weekendową akcję Czyste Tatry, która po raz pierwszy odbyła się pod znakiem „made in Małopolska”.

Wzięło w niej udział 7180 wolontariuszy, którzy posprzątali 275 km tatrzańskich szlaków, zbierając 420 kg odpadów.

Wolontariusze posprzątali odpady w Tatrach

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę wspaniałą inicjatywę. Cieszę się, że w tym roku po raz pierwszy projekt Czyste Tatry został sygnowany znakiem „made in Małopolska”. Warto przypomnieć, że to wyróżnienie przyznawane jest przez Województwo Małopolskie między innymi najbardziej wartościowym inicjatywom społecznym, a tej nie sposób nie docenić – stwierdził Jacek Krupa, marszałek województwa, który również wziął udział w akcji.

Jak podaje UMWM, dzięki rekordowej liczbie wolontariuszy, którzy w ciągu dwóch dni zaangażowali się w akcję, tatrzańskie szlaki znów są czyste. Wolontariusze, mimo deszczu, chłodu i wiatru pokonali setki kilometrów tatrzańskich szlaków zbierając po drodze odpady, które pozostawili tu nieodpowiedzialni turyści.

W ramach akcji powstała mozaika złożona z 25 tys. biodegradowalnych kubeczków. Ułożono z nich charakterystyczne „M”, symbol Województwa Małopolskiego, które objęło patronat nad wydarzeniem. W ten sposób ustanowiono rekord Guinnessa oraz rekord Polski, bo jeszcze nikt wcześniej nie ułożył mozaiki z tak wielu elementów – zaznacza UMWM. Przy okazji urząd marszałkowski zaznacza, że z kubeczków, które posłużyły do ułożenia mozaiki wyprodukowane zostaną worki na śmieci, które wolontariusze w ramach kolejnej akcji sprzątania za rok zabiorą na szlaki.

Nie tylko municypalni posprzątali odpady na bydgoskim Fordonie

Z kolei o akcji sprzątania przeprowadzonej w dzielnicy Fordon poinformowała Straż Miejska w Bydgoszczy (SM).

posprzątali odpady

30 czerwca br. strażnicy miejscy wspólnie z Zakładem Karnym Bydgoszcz-Fordon oraz Parafią pw. Św. Mikołaja ze Starego Fordonu przeprowadzili kolejną akcję sprzątania zaśmieconych terenów. Tym razem sprzątaniem objęty został Park Milenijny oraz osiedle Tereny Nadwislańskie. W efekcie sprzątania zebrano ponad 20 worków z odpadami. Warto dodać, że niezbędne rękawice, worki oraz odbiór odpadów zapewniło Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Na podstawie www.malopolska.pl i www.strazmiejska.bydgoszcz.pl

fot. UMWM i SM w Bydgoszczy

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny