Posprzątają Podhale

Posprzątają Podhale, a gminy zapewnią punkty odbioru śmieci

„Idziemy o krok dalej, posprzątamy Podhale” – pod takim hasłem Tatrzański Park Narodowy (TPN) zaprasza we wtorek 11 maja na kolejną odsłonę akcji „Śmieci to temat podniosły”. Tym razem akcja ma wyjść poza Tatry, a w jej ramach mieszkańcami gmin sąsiadujących z Parkiem wspólnie z TPN-em posprzątają Podhale. W pomoc dla akcji włączyły się Zakopane, Kościelisko, Poronin i Biały Dunajec, które zapewnią punkty odbioru śmieci zebranych podczas sprzątania – informuje TPN.

Posprzątają Podhale – TPN zachęca do udziału w akcji 11 maja br.

Jak zaznacza TPN, akcja rozpocznie się 11 maja o godzinie 10, a zakończy o 15. Wszystkie śmieci zebrane w terenie, na polanach, w lesie, na drogach będzie można przynieść do kilkunastu wyznaczonych przez gminy punktów odbioru. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu stan najbliższej okolicy. Tatry nie mogą być samotną wyspą. Żeby je skutecznie chronić, potrzebne jest otoczenie społeczne. Za to miejsce jesteśmy odpowiedzialni wszyscy: pracownicy TPN, turyści, mieszkańcy Podhala – podkreśla Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. Do sprzątania obiecują się także przyłączyć urzędnicy, parkowcy, a także członkowie różnych organizacji społecznych.

Akcja odbywa się w ramach światowych obchodów 50. rocznicy powołania Międzynarodowego Programu UNESCO Człowiek i Środowisko (ang. Man and Biosphere, MaB). Tatrzański Park Narodowy jest częścią tej globalnej sieci, a głównym celem programu jest budowanie prawidłowych, zrównoważonych relacji między ludźmi i biosferą na obszarach zawierających cenne zasoby przyrodnicze.

Posprzątają Podhale – szczegóły akcji w Internecie

Szczegóły dotyczące lokalizacji punktów zbiórki i tras będzie można znaleźć na Facebooku oraz stronach internetowych: tpn.pl oraz zakopane.pl, gminakoscielisko.pl/pl/dla-mieszkańca, poronin.pl, bialydunajec.com.pl – wskazuje TPN.

Tatrzański Park Narodowy wskazuje, że punkty zbiórek, w poszczególnych gminach zaznaczył na mapie. We wskazanych miejscach uczestnicy dostaną potrzebny sprzęt, czyli worki i rękawiczki, a po zebraniu śmieci będą mogli je tam zostawić.

Na podstawie nadesłanej informacji

rys. TPN

reklama

reklama

reklama

reklama