Inspektorzy WIOŚ skontrolowali porzucone odpady

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie (WIOŚ) udali się na oględziny dwóch miejsc. Znajdują się w nich porzucone odpady, a zlokalizowane są w okolicy Olszewic przy budowie autostrady A2 oraz w okolicy miejscowości Marysin.

Porzucone odpady w okolicy Olszewic i Marysina

Porzucone w okolicy Olszewic odpady mają masę ok. 22 ton. Jak podał WIOŚ, są to głównie odpady komunalne i budowlane wymieszane z ziemią. Wśród nich znajdują się również worki typu big bag, pojemniki metalowe oraz puste pojemniki z tworzywa sztucznego o pojemności ok. 30 litrów. Inspektorzy znaleźli tam także filtry powietrza pochodzące prawdopodobnie z pojazdów ciężarowych lub maszyn, fragmenty desek, palety i folie. W okolicy porzuconych odpadów dało się wyczuć woń, charakterystyczną dla substancji ropopochodnych.

Porzucone odpady znalezione w okolicy Marysina także ważą ok. 22 ton. Są to głównie odpady komunalne wymieszane z ziemią. Ponadto, WIOŚ podał, że znaleziono tam filtry oleju, kable, pianki budowlane, elementy z tworzywa sztucznego prawdopodobnie z samochodów, puste 30-litrowe beczki z tworzywa sztucznego. Obok pryzmy odpadów ujawniono pusty, uszkodzony pojemnik typu mauzer, ze środka którego wyczuwalna była woń charakterystyczna dla substancji chemicznych. Podczas przeprowadzonych czynności w terenie, WIOŚ w szczególności dokonał morfologicznej oceny odpadów, określił ich szacowaną masę i rodzaj. Wojewódzki Inspektorat poinformował też, że kontynuuje współpracę z policją oraz Urzędem Miasta w Kałuszynie w celu ustalenia sprawcy porzucenia odpadów i doprowadzenia do ich usunięcia.

Na podstawie www.gov.pl

fot. WIOŚ w Warszawie

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu