Poradnik Zarządcy

„Poradnik Zarządcy Nieruchomości” w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi

Urząd Miejski w Gdańsku (UM) pochwalił się, że przygotował „Poradnik Zarządcy Nieruchomości” w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Według magistratu, najprawdopodobniej, jest to pierwsze w kraju tak kompleksowe opracowanie. Porządkuje ono wszystkie kwestie „odpadowe” na linii gmina – zarządcy nieruchomości, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe.

Premiera poradnika porządkującego wiadomości w zakresie gospodarki odpadami

Premierowa prezentacja publikacji odbyła się w piątek, 13 stycznia w ramach kolejnego spotkania 40-osobowego Zespołu eksperckiego ds. rozwoju systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Tworzą go przedstawiciele magistratu oraz jednostek gminnych, a także zarządców nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych – wskazuje UM.

Poradnik jest jednym z najważniejszych wymiernych efektów współpracy w ramach tego ciała doradczego, które wskazywało na problem rozproszenia wiedzy i czytelności procedur w tym obszarze. Od teraz wszystko jest nie tylko zebrane w jednym miejscu, ale też merytorycznie przepracowane, skonsultowane i uporządkowane – wyjaśnia Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska ds. usług komunalnych.

Wydawnictwo będzie dystrybuowane przede wszystkim w wersji elektronicznej – zaznacza UM. Dzięki temu w trakcie lektury można też sprawnie przejść do filmów instruktażowych, źródeł przepisów, załączników do pobrania czy wzorców wypełniania dokumentów.

Doskonały materiał szkoleniowy

Poradnik to doskonały materiał szkoleniowy, swoiste kompendium. Zarówno dla pracowników w Urzędzie Miejskim oraz jednostkach gminy, jak i w firmach zarządzających nieruchomościami czy spółdzielniach. Wszystkie zasady, procedury wyjaśniamy krok po kroku. Podpowiadamy jakie są popełniane najczęstsze błędy, jakie rekomendujemy dobre praktyki. Gdzie co można załatwić, kto za co odpowiada, zgodnie z polskim prawem. Owszem, to obszerne opracowanie, bo aż 110-stronicowe. Niemniej, jego przejrzysta struktura pozwala szybko znaleźć potrzebne informacje – przekonuje Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UM, który koordynował ten projekt.

Jak zapowiadają włodarze Gdańska, publikacja ta nie jest projektem jednorazowym, lecz stałym.

Nasz „Poradnik” nigdy nie będzie dziełem zamkniętym i skończonym. Wszelkie zmieniające się przepisy, zasady organizacyjne, dodatkowe rozwiązania wprowadzane przez Miasto, nowości postulowane przez Zespół, będziemy umieszczać w następnych edycjach informatora. Niezmiennie jesteśmy otwarci na sugestie kolejnych działań lub potrzeb informacyjnych – zapewnia prezydent Kryszewski.

„Poradnik Zarządcy Nieruchomości – Gospodarka Odpadami Komunalnymi w Gdańsku” dostępny jest online.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. UM w Gdańsku

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama