Popielnice na plażę

Popielnice na plażę w ramach akcji „Plaża bez peta”

W trosce o czystość plaż i ochronę środowiska na kąpieliskach w gminie Mielno – w sezonie wakacyjnym – palaczom oferowane są za darmo, jednorazowe, kartonowe (i co podkreśla magistrat) biodegradowalne popielnice na plażę – informuje Urząd Miejski w Mielnie (UM).

Popielnice na plażę by chronić środowisko przed zaśmiecaniem

Chcieliśmy uświadomić naszym gościom jak ogromnym problemem są niedopałki na plaży. Zadecydowaliśmy, że wspólne z turystami będziemy chronić to, co w naszym regionie najcenniejsze: morze i plaże. Warto dodać, że tylko w jedynym sezonie turystycznym służby porządkowe gminy zbierają z samych tylko plaż ręcznie i mechanicznie ponad 600 ton śmieci. Ponadto w wakacje, od godz. 4, codziennie ponad 70 osób sprząta nasze plaże i promenady. Dodatkowo trzy maszyny – w tym zestaw plażowy z maszyną o sitach umożliwiających zbieranie drobnych odpadów – wyjeżdżają na plażę. Naszym priorytetem jest ochrona środowiska. Musimy wszyscy zadbać o nie wszelkimi dostępnymi sposobami. Nasz projekt jest jednym z nich – podkreśla Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna.

Popielnice na plażę

Popielnice na plażę rozdawane w ramach drugiej edycji akcji

Do akcji mieleńskiego Urzędu Miejskiego przyłączyły się chętnie ośrodki i hotele w gminie sąsiadujące z plażą. Partnerskie punkty oznakowano plakatami promującymi proekologiczny projekt. Popielice na plażę w Mielnie rozdają także ratownicy wodni oraz miejscowa Informacja Turystyczna. Na każdej popielnicy – w kształcie rożka – jest wskazówka jak ją złożyć (po czym wypełnić piaskiem) i koniecznie po zużyciu należy całość wyrzucić do śmietnika. To proste – przekonuje UM.

Akcja jest pierwszym tego typu projektem w pasie nadmorskim i cieszy się wielkim zainteresowaniem wszystkich gości – także tych palących papierosy – podkreśla magistrat i dodaje, że jest to druga (i – jak zapewniają miejscy urzędnicy – nie ostatnia) edycja mieleńskiej inicjatywy proekologicznej.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x UM w Mielnie

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama