bez plastiku

Pomorski urząd marszałkowski bez plastiku

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (UMWP) podkreśla, że włącza się aktywnie w proekologiczne działania. Już od dwóch miesięcy pracownicy UMWP nie korzystają z plastikowych butelek z wodą. Zostały one zastąpione szklanymi dzbankami. Z urzędu znikają też plastikowe naczynia i sztućce – podkreśla UMWP. Jednym słowem urząd bez plastiku.

Bez plastiku w UMWP

Dzięki tym działaniom każdego roku do urzędu marszałkowskiego nie będzie trafiać ok. 20 tys. plastikowych butelek. Tekturowych odpowiedników doczekały się również plastikowe talerzyki, kubeczki i sztućce, których UMWP zamawiał rocznie ok. 23 tys. sztuk (kubeczki i filiżanki – 13 tys. sztuk, mieszadełka – 6 tys. sztuk, talerzyki – 1,2 tys. sztuk, sztućce – 2,9 tys. sztuk).

Chcemy być coraz bardziej ekologiczni na co dzień, ale również – kształtować świadomość ekologiczną. Dlatego zaproponowaliśmy naszym pracownikom udział w grupie doradczej, która realizować będzie działania z zakresu ekologii w urzędzie oraz najbliższym środowisku lokalnym. Liczymy, że urzędnicy zaangażują się w realizację kolejnych inspirujących pomysłów dotyczących np. redukcji ilości odpadów, optymalizacji zużycia energii, czy korzystania z materiałów ekologicznych podczas świadczenia usług – tłumaczy Anna Drewnowska, dyrektor Departamentu Organizacji UMWP.

Przy okazji urząd marszałkowski przypomina, że od ubiegłego roku promuje proekologiczny styl życia, zachęcając pracowników do korzystania z dojazdu do pracy rowerem. Urzędnicy na dwóch kółkach otrzymują dodatek rowerowy w wysokości 70 zł brutto miesięcznie za co najmniej 15 dni dojazdów rowerem do pracy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UMWP

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny