Nielegalne składowanie

Policjanci udaremnili nielegalne składowanie odpadów

Policjanci z Kielc zapobiegli działaniom mającym na celu nielegalne składowanie ponad 55 ton odpadów.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 51 lat oraz kobietę w wieku 44 lat.

Nielegalne składowanie – zabezpieczono ponad 55 ton odpadów

Działania mające na celu udaremnienie nielegalnego składowania odpadów podjęli stróże prawa z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komedy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Po dokonanych zatrzymaniach policjanci wraz z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach ustalają czy oraz w jakim stopniu odpady te mogły wpłynąć na stan środowiska. Jak zaznacza Policja, tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (14 marca br.) przed południem policjanci z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Kielcach dotarli do informacji, iż na terenie województwa świętokrzyskiego może dojść do nielegalnego procederu składowania niebezpiecznych odpadów. Po powzięciu informacji funkcjonariusze ustalili, że na teren jednej z kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim wjechały dwie ciężarówki. Tam rozpoczęto rozładunek odpadów, które następnie miały być zakopane w wyrobisku. Jak zaznacza Policja, stróże prawa przybyli znaleźli się we właściwym czasie i miejscu. Pozwoliło to powstrzymać rozładunek drugiej z dwóch naczep.

Policja podkreśla, że podjęte na miejscu zdarzenia działania, przeprowadzone przy udziale technika kryminalistyki, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach, pozwoliły zabezpieczyć odpady i nie dopuścić do skażenia gleby.

Zabezpieczono odpady o łącznej wadze ponad 55 ton. Zadaniem śledczych jest natomiast ustalenie pochodzenia odpadów oraz jakie role w tym procederze odgrywały zatrzymane osoby.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama