Podziemny pojemnik na odpady

Podziemny pojemnik na odpady zmieszane – pierwszy w Przemyślu!

Urząd Miejski w Przemyślu (UM) pochwalił się, że w pobliżu skrzyżowania Placu Rybiego i ul. Ratuszowej stanął pierwszy podziemny pojemnik na odpady zmieszane w tym mieście.

Pierwszy w Przemyślu podziemny pojemnik na odpady zmieszane działa od 19 czerwca br.

Przemyski magistrat zwraca uwagę, że coraz więcej miast inwestuje w podziemne zestawy do zbiórki odpadów. Dzieje się tak – wg UM – głównie w zabytkowych centrach miejscowości, ponieważ to rozwiązania pozwalające nie tylko na poprawę estetyki otoczenia, ale także pozbycie się niechcianych zapachów, a przy okazji takie pojemniki oferują również większą niż tradycyjne pojemność.

Pierwszy podziemny pojemnik na odpady zmieszane w Przemyślu stanął dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Działa od 19 czerwca br. i mogą z niego korzystać mieszkańcy 10 kamienic znajdujących się w pobliżu jego lokalizacji.

Jak zaznacza UM, pierwszy podziemny pojemnik na odpady zmieszane powstał w ramach zadania pn. „Przeprowadzenie pilotażu nowoczesnego systemu zbierania odpadów na terenie Starego Miasta w postaci montażu podziemnego pojemnika na odpady”, a koszt całej inwestycji wyniósł 54 757 zł. nowy pojemnik zastąpił trzy mniejsze zbiorcze kontenery o pojemności 1100 litów i ma pojemność 5000 litrów.

Jak zbudowany jest podziemny pojemnik na odpady zmieszane?

Podziemny pojemnik na odpady zmieszane składa się z żelbetowego, wodoszczelnego zbiornika podziemnego, estetycznego bębna wrzutowego ze stali, kiosku nadziemnego ze stali galwanizowanej, malowanej proszkowo, a także z podestu oraz systemu bezpieczeństwa podczas opróżniania zbiornika. Jak zaznacza magistrat, instalacja zapewnia łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Miejscy urzędnicy zwracają uwagę, że od czasu uruchomienia pojemnika, w jego pobliżu obowiązuje nowa organizacja ruchu, co ma pozwolić na łatwy dostęp służb odbierających odpady. O nowej organizacji ruchu informuje oznakowanie – zakaz zatrzymywania się i postoju w godzinach 6.00 – 7.00 w poniedziałek, środę i piątek.

Na podstawie przemysl.pl

fot. Witold Wołczyk/UM w Przemyślu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama