Podrzucone odpady budowlane

Podrzucone odpady budowlane

W ubiegłą środę (17. kwietnia br.) Straż Miejska w Elblągu (SM) otrzymała zgłoszenie o dużej ilości odpadów budowlanych na nabrzeżu rzeki Elbląg.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli worki, w których rzeczywiście znajdowały się odpady pochodzące z budowy lub remontu. Znajdowały się tam np. gruz, styropian czy rurki PCV.

Podrzucone odpady budowlane – postępek zagrożony mandatem

Odpady te pozostawione były przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów.

W identyfikacji domniemanego sprawcy wykroczenia bardzo pomocny okazał się monitoring miejski obsługiwany przez SM. Na jego podstawie ustalono, jakim pojazdem zostały przywiezione odpady, a numer rejestracyjny wskazał właściciela pojazdu.

Jak zaznacza SM, sprawca tego zabronionego czynu, jakim jest podrzucenie odpadów, dokonał go w biały dzień, w godzinach porannych.

Straż Miejska podkreśla, że prowadzi postępowanie w tej sprawie. Podejrzany o zaśmiecenie miejsca publicznego będzie musiał złożyć wyjaśnienia. Za to wykroczenie może otrzymać mandat karny w wysokości do 500 zł.

Problem zaśmiecania miejsc publicznych jest dość powszechny. Odpady komunalne, gruz i odpady poremontowe przywożone są samochodami i pozostawiane pod obudowami śmietnikowymi lub porzucane na terenach zieleni – podkreśla SM.

Jednocześnie municypalni z Elbląga przypominają, że każdy, kto dopuści się takiego czynu może zostać ukarany na podstawie art.145 Kodeksu wykroczeń. Przepis ten mówi, iż „kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Straż Miejską w Elblągu

fot. Straż Miejska w Elblągu

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny