Podpalenie składowiska odpadów chemicznych

Podpalenie składowiska odpadów chemicznych – podejrzani aresztowani

Dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego w wieku 24 i 27 lat odpowie przed sądem za podpalenie składowiska odpadów chemicznych w Nowinach, do którego doszło w kwietniu tego roku – poinformowała na stronie internetowej policja.pl Komenda Główna Policji (KGP).

Za podpalenie składowiska odpadów chemicznych trzymiesięczny areszt

Decyzją sadu 17 września obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo, jakim jest podpalenie składowiska odpadów chemicznych może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypomnieli, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 kwietnia br. Po godzinie 14:00, na składowisku odpadów chemicznych w Nowinach wybuchł pożar. Natychmiast na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, policjanci i strażacy. Przez kilkanaście godzin walczono z żywiołem, który ostatecznie udało się opanować i ugasić. Uszkodzeniu uległo kilka budynków przemysłowych i mieszkalnych, a także samochodów osobowych i ciężarowych. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 1 mln zł.

Podpalenie składowiska odpadów chemicznych – policjanci ustalili podejrzanych

Jak podaje KGP, po ugaszeniu pożaru na pogorzelisko weszli prokurator i policjanci wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Śledczy brali pod uwagę kilka hipotez dotyczących powstania pożaru. Jedna z nich mówiła o tym, że było to podpalenie. Biegły potwierdził tę wersję wydarzeń w swojej opinii wskazując, że mogło dojść do umyślnego zaprószenia ognia.

W sprawę zaangażowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komend Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Praca śledczych doprowadziła do ustalenia dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o spowodowanie tego pożaru. W minioną środę zostali zatrzymani. 24 i 27 latek są mieszkańcami powiatu kieleckiego. Starszy z nich był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obaj usłyszeli zarzut spowodowania pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. 17 września br., decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodają stróże prawa.

Na podstawie policja.pl

fot. sozosfera.pl

partner merytoryczny

reklama

reklama

reklama

reklama