posprzątają Bydgoszcz

Podejmą wyzwanie i posprzątają Bydgoszcz

Ruszyła wielka akcja sprzątania Bydgoszczy – poinformował Urząd Miasta Bydgoszczy (UM). „Posprzątaj swoją najbliższą okolicę z sąsiadami, rodziną lub znajomymi, zrób zdjęcie efektów i odbierz miejskie gadżety” – zachęca bydgoski magistrat.

Jednocześnie ratusz zaznacza, że w wyzwaniu mogą wziąć udział także kluby sportowe, które za posprzątanie zanieczyszczonych miejsc otrzymają voucher o wartości 1 tys. zł.

Jak podaje UM, akcję „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” zainaugurowało porządkowanie fordońskich górek, które odbyło się w sobotę 27 kwietnia.

W ramach dwóch akcji posprzątają Bydgoszcz

W ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, Michał Sztybel, zastępca prezydenta ogłosił wtedy początek dwóch akcji mających na celu walkę z dzikimi wysypiskami i zaśmieconymi terenami. Chodzi o akcje: „Czysta Bydgoszcz” i „Ekoklub”. Ta druga, to działanie pilotażowe, skierowane do klubów sportowych. Według magistratu, w tej akcji sprzątanie może się opłacać, bowiem każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej trzy tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć także inne podmioty.

Zasady akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” i „Ekoklub” są proste – przekonuje UM. Na początek należy zgłosić zaśmiecone miejsce w Bydgoszczy (na adres odpady@um.bydgoszcz.pl, www.facebook.com/czystabydgoszcz) i sfotografować je. Kolejnym etapem jest doprowadzenie wskazanego miejsca do porządku i ponowne wykonanie dokumentacji fotograficznej. Dwa zdjęcia – przed i po – powinny być umieszczone w grupie „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” na portalu społecznościowym lub przesłane na adres mailowy odpady@um.bydgoszcz.pl. Jednocześnie magistrat zaznacza, że zdjęcia zamieszczone w innych miejscach nie będą brane pod uwagę.

Minimalna liczba uczestników w akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” to pięć osób. Z kolei w przypadku startu w akcji „Ekoklub” wymagane jest zaangażowanie minimum 10 osób.

Uczestnikom akcji (mieszkańcom i klubom) UM przekaże worki do zbierania odpadów. Po worki można się zgłaszać do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi.

Po uprzątnięciu terenu koordynator akcji zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu pod numerem telefonu 52 58 59 134 lub na adres odpady@um.bydgoszcz.pl wskazując miejsce zgromadzenia worków w celu ich sprzątnięcia przez odpowiednie służby – dodaje magistrat.

Akcja ma potrwać do końca bieżącego roku.

Na podstawie www.bydgoszcz.pl

fot. UM w Bydgoszczy

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama