Platforma wymiany rzeczy

Platforma wymiany rzeczy – „drugie życie” dla używanych przedmiotów

Krośnieński Holding Komunalny (KHK) uruchomił serwis do wymiany rzeczy. Platforma wymiany rzeczy umożliwia mieszkańcom oddanie innym osobom przedmiotów, których już nie potrzebują – informuje KHK.

Z myślą o mieszkańcach Krosna

Jak tłumaczy KHK, serwis powstał z myślą o mieszkańcach Krosna. Ma ułatwiać pozbywanie się rzeczy niepotrzebnych, aczkolwiek mogących zyskać „drugie życie”. To odpowiedź na limity i opłaty za odpady wielkogabarytowe. Dzięki platformie krośnianie zamiast zawozić rzeczy do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-u), przekazują je zainteresowanej osobie. Ta odbiera je pod wskazanym adresem.

Dzięki platformie można uniknąć opłat za przekroczenie limitu odpadów dostarczonych do PSZOK-u. Może to – wg KHK – ograniczyć wzrost opłat za gospodarowanie odpadami, związany z rosnącymi kosztami ich przetwarzania. Wzrost tych kosztów wynika również z ilości wytwarzanych odpadów i pozbywania się ich nielegalnie z terenu ościennych gmin – zaznacza Holding. Na platformie wymiany rzeczy można znaleźć praktycznie wszystko – od mebli po zabawki dla dzieci – dodaje firma.

– Mniejsze ilości odpadów to mniejsze koszty i w efekcie niższe opłaty ponoszone przez mieszkańców z tytułu zagospodarowania odpadów – wyjaśnia Janusz Fic, prezes KHK.

Platforma ma także moduł „Punkty napraw”. Osoby i firmy naprawiające rzeczy mogą tam zamieszczać oferty i dane kontaktowe.

Platforma wymiany rzeczy – kto może korzystać z serwisu?

Jak tłumaczy KHK, z platformy wymiany rzeczy mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Krosna. Wszystko, co potrzebne, to założenie konta. Regulamin korzystania z serwisu dostępny jest na www.pszokkrosno.pl. Rejestracja, założenie konta i korzystanie z platformy są bezpłatne. Platforma jest przyjazna dla użytkowników i łatwa w obsłudze – dodał KHK.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu