Pilotażowa akcja

Krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania rozpoczęło dystrybucję specjalnie oznakowanych worków, które trafią do co najmniej 35 tys. domów jednorodzinnych. A wszystko w związku ze startującą od 6 października br. akcją pt. „Jesienny Liść”.
 
W ramach akcji do 6 grudnia br. od właścicieli i zarządców nieruchomości będą nieodpłatnie odbierane liście, pochodzące z pielęgnacji przydomowych ogrodów. Do rozprowadzanych przez pracowników MPO worków dołączane są ulotki z informacją o akcji oraz harmonogramem odbioru liści w poszczególnych dzielnicach.
 
Jak informuje MPO, wypełnione liśćmi worki należy wystawić przed nieruchomością, na terenie ogólnodostępnym do godziny 7.00 rano. Firma deklaruje również odbiór liści, które zostaną zebrane do innych worków, niż dostarczone przez spółkę. Co istotne, w ramach akcji nie będą odbierane worki z innymi odpadami. Po zgromadzone przez mieszkańców liście podjadą oznakowane samochody lub ciągniki z przyczepami. Odebrane worki zostaną skierowane do kompostowni odpadów zielonych Barycz.
 
Akcja odbioru liści jest pilotażowym elementem szerokiego programu odbioru i zagospodarowania odpadów zielonych od mieszkańców Krakowa.
 
Na podstawie: www.mpo.krakow.pl
fot. morguefile.com
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu