Pierwszy butelkomat w Legnicy

Pierwszy butelkomat w Legnicy

Już blisko dwa lata Legnica prowadzi ekologiczną akcję pn. „Zrywam z plastikiem” – informuje Urząd Miasta Legnica (UM) i dodaje, że w jej ramach udało się pozyskać wielu partnerów. Wczoraj, 9 września, przyłączył się do niej sklep Decathlon, który zainstalował pierwszy butelkomat w Legnicy.

Pierwszy butelkomat w Legnicy – 20 zł za 1000 punktów

Każdy mieszkaniec, zamiast wyrzucać puste butelki plastikowe o różnych rozmiarach do kontenerów na odpady, może teraz wykorzystać pierwszy butelkomat w Legnicy i włożyć je do automatycznego urządzenia i uzyskać premię w postaci pięciu punktów. Urządzenie wystawia mu pokwitowanie. Gdy zbierze 1000 punktów, otrzymuje bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Bardzo nas cieszy współpraca z nowym partnerem. Na razie to jeszcze akcja edukacyjna, ale wierzę, że zachęci inne firmy i sklepy, by mogło z butelkomatów korzystać jak najwięcej legniczan. To się opłaca, a każde takie działanie ma wielki sens – powiedziała podczas konferencji prasowej Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy. Wiceprezydent przekazała firmie certyfikat partnerstwa w ramach ekologicznego projektu „Zrywam z plastikiem”.

Pierwszy butelkomat w Legnicy – tylko czyste, niezgniecione butelki

Projekt współtworzymy z firmą Sortbox, producentem butelkomatów, która użyczyła nam urządzenie na rok. Bardzo wierzę w ten projekt. Zachęcamy wszystkich do oddawania butelek. Mamy też zawarte porozumienie z Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej na odbiór plastikowych butelek i segregowanie ich na składowisku – dodał Mateusz Martin, lider sklepu.

Legnicki magistrat zaznacza, że pierwszy butelkomat w Legnicy przyjmuje tylko czyste, niezgniecione butelki z polskiej dystrybucji. Nakrętki trafiają na cele charytatywne do odrębnego pojemnika. Cała procedura zdawania butelek jest prosta i przedstawiona graficznie na urządzeniu. Za każdą włożoną butelkę osoba zdająca otrzymuje 5 punktów. Następnie pobiera kupon. By otrzymać korzyści musi mieć aktywną Kartę Decathlon oraz pobraną aplikację Ekobox, która zlicza punkty. Na koniec otrzymamy bony, za które można zrobić zakupy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny