OZON rusza w trasę

Dzisiaj (czyli 13.11) w Gdyni rusza Objazdowa Zbiórka Odpadów Niebezpiecznych (OZON). Odpady będą odbierane od mieszkańców przez specjalnie oznakowany samochód. Auto pojawi się w różnych dzielnicach miasta. Zbiórka zakończy się 12 grudnia br.
 
W tym czasie gdynianie będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (nie większego niż telewizor), resztek farb, lakierów, klejów, środków do konserwacji i ochrony drewna oraz opakowań po tych chemikaliach. Ponadto do specjalnie oznakowanego pojazdu mogą trafić rozpuszczalniki, pojemniki ciśnieniowe (gaśnice, opakowania po silikonie), środki ochrony roślin i owadobójcze, świetlówki, lampy rtęciowe, termometry, zużyte baterie i akumulatory, zużyte kartridże i tonery, przepracowane oleje, smary, środki do konserwacji metali, przeterminowane lub tylko częściowo wykorzystane leki.
 
Odpady należy osobiście dostarczyć do samochodu i przekazać obsłudze. Zbiórka nie dotyczy odpadów niebezpiecznych powstających w wyniku działalności gospodarczej.
 
Na podstawie: www.gdynia.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu