Otwarcie na pięciolecie

Otwarcie instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, połączone z obchodami pięciolecia funkcjonowania Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Stargardzie Szczecińskim, miało miejsce w miniony piątek (19 września) w Łęczycy (gmina Stara Dąbrowa).

zzo stargard1

Wybudowana instalacja będzie przetwarzać do 45 tys. ton odpadów komunalnych w ciągu roku. Jest to moc przerobowa, która powinna zapewnić obsługę 150 tys. osób. Obejmuje ona sortownię, instalację do intensywnej stabilizacji odpadów oraz kompostownię pryzmową. Dostawca linii sortowniczej to firma Falubaz z Zielonej Góry, z kolei instalacja do biostabilizacji jest pierwszą w kraju realizacją spółki KOMPOZ z Poznania. Autorstwo projektowe należy do HEKO, również z Poznania.

zzo stargard2

Budowa Zakładu pochłonęła ok. 24 mln zł, z tego niemal 17 mln zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który wsparł inwestycję pożyczką.
Inwestorowi gratulujemy sfinalizowania przedsięwzięcia i życzymy efektywnego funkcjonowania instalacji oraz powodów do radosnego świętowania kolejnych jubileuszy.

W lipcu informowaliśmy o rozruchach instalacji.

Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu