Opóźnienia kontrolowane?

Łódzcy radni oczekują od prezydent Łodzi ogłoszenia przetargu na wywóz odpadów. Dokumentacja jest już przygotowana, czeka jedynie na podpis Hanny Zdanowskiej. A aktualne umowy z firmami odbierającymi odpady przestają obowiązywać z końcem 2014 r.
 
Z pewnych względów Miasto chce tego przetargu uniknąć albo spowalnia jego przeprowadzenie – uważa radny Łukasz Magin. – Po 14 miesiącach obowiązywania umów z przedsiębiorstwami wywozowymi Miasto ma wszelkie przesłanki, by ogłosić nowe postępowanie przetargowe i skorygować błędy z poprzedniego postępowania. Chodzi m.in. o poważnie przeszacowaną liczbę odpadów komunalnych i wymóg zamawiającego co do zbyt częstego wywozu odpadów. Zdaniem radnego, śmieciarki, które odbierają odpady z miasta, mają „puste przebiegi” i przyczyniają się do powstawania korków.
pojemnik na odpady
 
Nowelizacja ustawy „śmieciowej”, na którą czekają władze Łodzi, nie zdejmie z gminy obowiązku rozpisywania przetargów. Radna Joanna Kopcińska zaznacza, że prezydent Łodzi nie rozliczyła się z 26 mln zł nadwyżki, jaką w 2013 r. za wywóz odpadów zapłacili łodzianie. Po raz kolejny radna apeluje o zwrócenie tych pieniędzy mieszkańcom – jeszcze w tej kadencji samorządu.– Ustawa zakazuje tego, aby miasto na odbiorze śmieci zarabiało – przypomina radna.
 
Na podstawie: http://uml.lodz.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu