Krośnieński Holding Komunalny (KHK) podał, że w lipcu br. krośnieński punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) odnotował rekordową liczbę odwiedzin przez mieszkańców. Liczba ta wyniosła 3862. To wyjątkowe osiągnięcie zbiegło się z 4-leciem działalności PSZOK-u w Krośnie – zaznaczył KHK.
Statystyki odwiedzin PSZOK-u w Krośnie
Statystyki odwiedzin PSZOK-u w Krośnie jednoznacznie wskazują na to, że coraz więcej osób selektywnie zbiera odpady. To zdaniem KHK także dowód na rosnące zaangażowanie w ich odpowiedzialne zagospodarowanie.
W lipcu tego roku z usług punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Krośnie, który znajduje się przy ul. Białobrzeskiej 108, skorzystały 3862 osoby. Jak podał KHK, jest to rekord w jego dotychczasowej działalności.
Przy okazji firma z Krosna przypomniała, iż tamtejszy PSZOK powstał w ramach modernizacji i rozbudowy Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów. Na potrzeby mieszkańców został uruchomiony w lipcu 2020 r., czyli już ponad 4 lata temu. W 2020 r. najwięcej odwiedzin w PSZOK-u firma odnotowała w miesiącu jego otwarcia – były tam 2733 osoby. W kolejnych latach było już różnie – w 2021 r. 2022 r. najwięcej wizyt było w maju (odpowiednio 3051 i 2917 osób), a w 2023 r. – najwięcej odwiedzin było we wrześniu – 3458 osób.
Lipiec 2024 r. miesiącem rekordowym
Lipiec 2024 r., jest – wg KHK – więc bezwzględnie miesiącem rekordowym! I w porównaniu do statystyk z lipca 2020 r. odnotowano wzrost o 1131 osób.
– Cieszę się bardzo, że mieszkańcy tak licznie korzystają z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, poprzez co wspierają segregację odpadów i ochronę środowiska. Na etapie przygotowania tej inwestycji było dla nas ważne, aby to było miejsce przyjazne dla mieszkańców i tym samym mam ogromną satysfakcję, że nasz PSZOK cieszy się takim dużym zainteresowaniem mieszkańców, a zyskuje na tym jeszcze środowisko – powiedział Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.
W lipcu br. osoby, które przyjechały do PSZOK-u oddać selektywnie zebrane odpady, najwięcej – ponad 86,5 tony – oddały odpadów ulegających biodegradacji w postaci ściętych gałęzi. Następne w kolejności były odpady wielkogabarytoww – 66,35 tony. Odpady zielone – typu skoszona trawa – zostały dostarczone w ilości 65 ton. Natomiast zmieszanych odpadów z betonu i gruzu ceglanego było blisko 29 ton.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. KHK