pytania o segregację odpadów

Odpowiedzi na pytania o segregację odpadów na Facebook’u

Urząd Miasta Legnica (UM) przypomina, że od 1. stycznia w mieście weszły w życie nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Obecnie powinny być one segregowane na pięć frakcji, co oznacza, że należy je wyrzucać do pięciu różnych pojemników. Do niebieskiego należy wyrzucać papier, w tym tekturę, do żółtego – metale i tworzywa sztuczne, a do zielonego – szkło. Z kolei pojemnik brązowy przeznaczony jest na bioodpady, a czarny, pomarańczowy lub niemalowany (cynkowany) – na odpady zmieszane.

Odpowiedzi na pytania o segregację odpadów w grupie na Facebook’u

Dla osób, które mają problem z segregacją odpadów legnicki magistrat ma rozwiązanie, które powinno im pomóc we właściwej selekcji śmieci. Już od listopada ubiegłego roku mieszkańcy Legnicy dołączają do grupy na Facebooku pn. „Nowe zasady segregacji śmieci 2020 – Legnica”. Każdy mieszkaniec może w jej ramach zadać pytanie, związane z prawidłową segregacją odpadów. Legnicki UM podkreśla, że dzięki udziałowi w tej grupie, już kilkuset uczestników rozwiało swe wątpliwości na temat zasad segregacji odpadów, które obowiązują po 1 stycznia 2020 r., a liczba zainteresowanych każdego dnia rośnie.

Legnicki magistrat zachęca zatem, by przyłączać się do wspomnianej grupy. Znaleźć tam bowiem można wiele pytań, na które odpowiedzi udzielili specjaliści z Wydziału Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM. W łatwy sposób można się tam dowiedzieć np., gdzie wrzucić styropian, rajstopy, czy też opakowania po przyprawach, a także papier kredowy lub słoiki z zakrętkami. W ramach grupy facebookowej mieszkańcy mogą się także zapoznać ze szczegółami nowego systemu i dobrymi praktykami związanymi z segregacją odpadów. To także dobre miejsce wymiany spostrzeżeń i poglądów, dotyczących segregowania w Legnicy – dodaje UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama