Odpady zakopane

Odpady zakopane w Osowej Sieni

Na swojej stronie internetowej Komenda Główna Policji (KGP) podała informację o działaniach prowadzonych w związku z niewłaściwym „gospodarowaniem” odpadami w miejscowości Osowa Sień (gm. Wschowa, powiat wschowski).

Jak można przeczytać na stronie KGP, „teren, na którym mogą być zakopane śmieci to nawet kilka hektarów”.

Odpady zakopane, teraz pod bacznym okiem służb

W wyjaśnieniu sprawy wschowskim policjantom pomagają funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto z policjantami współdziała Okręgowy Urząd Górniczy z Poznania, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, Straż Miejska oraz Urząd Miasta i Gminy Wschowa.

Sprawa zaczęła się od tego, że pod koniec września Straż Miejska we Wschowie otrzymała informację na temat ogromnych hałd odpadów, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni. Odpady te były następnie zakopywane. W działania zaangażowani zostali także wschowscy policjanci.
W efekcie działań podjętych przez wschowskich strażników i policjantów na miejscu pojawili się wyspecjalizowani w tym zakresie funkcjonariusze wspomnianego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i innych instytucji kompetentnych w tym zakresie.

Na podstawie ustaleń śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa we Wschowie. Jak można przeczytać na stronie internetowej KGP, „zabezpieczone materiały dowodowe, pobrane próbki pozwolą wyjaśnić czy składowane w tym miejscu odpady stanowią realne zagrożenie dla życia, zdrowia wielu osób bądź czy mogą spowodować poważne zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach”.

Na podstawie policja.pl

fot. Lubuska Policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama